View Single Post
Stary 21-11-2016, 15:12   #1
mare3ek
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie pomysł na poprawę widoczności / kamerę cofania

Hej. Od ponad miesiąca posidam przedliftowe MK4 w kombi. Nigdy w poprzednich samochodach nie miałem problemu z cofaniem, teraz mam. Widoczność w tym aucie jest conajmniej beznadziejna, światła cofania to tylko wskaźniki dla innych, że cofam. Wstawiłem zamiast P21W coś mocniejszego i świecącego na biało ale nadal lipa, szczególnie, że mam fabrycznie przyciemniane szyby.

Aby poprawić sobie cofanie wymyśliłem kilka opcji, proszę abyście zweryfikowali pod kątem sensowności.

0. Aktualizacja C+ o informację z PDC (szukam wolnego czasu na wybranie sie do odpowiedniej dla Wrocławia osoby)

1. Z oryginalnego klosza lampy usunąć chromowania, które ograniczają przechodzenie światła. Z tego co widziałem to polifty mają mniej chromów. Wiem, że pewnie ktoś się doczepi, że lampa straciła homologację dlatego jeszcze tego nie wdrożyłem z życie.

2. Dodanie kamerki cofania do NX DVD, które mam na pokładzie ale wiąże się to z wymianą takowego na z wejściem na kamerkę (ktoś zainteresowany?)

3. Wymiana NX DVD na coś z Androidem ale wtedy muszę wywalić NX z klimą i wstawić coś z osobnym modułem klimy + radio z andkiem (wogóle jest takie coś możliwe?)

4. Wstawienie lusterka z kamerą cofania. A skoro już zmieniam lusterko to na takie, które ma rejestrator i może navi z 3G (nie musiałbym wyciągać telefonu z kieszeni).

Macie jakieś inne szatańskie pomysły? Tylko proszę bez haseł "przyzwyczaisz się" bo wieczorem naprawdę nic nie widzę.
mare3ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem