View Single Post
Stary 30-08-2018, 23:32   #1
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Witam posiadam Mondeo 2.5T 220ps (w tym roku 211ps po programie 263ps/410nM)
przed programem dostał dedykowany IC Airtec, actuator Turbosmart, DV Forge, wtryski Bosch chyba 440cc (od Focusa RS), Decat i cały catback customowy, jeździ na dobrej benzynie 98, większe zaciski. tarcze Brembo, amorki Bilstein B6, ale to mniej istotne. (Wszystkie części nowe)
Po programie autko zaczęło siepać przy przekraczaniu 3 tys. obr.
jeśli ruszam od zera nie siepie mimo że korzystam z pełnej mocy, jeśli jednak zredukuję bieg i dodam mocno gazu lub jadąc na biegu dodam mocno gazu to siepie nawet kilka razy pod rząd (po odpuszczeniu gazu i ponownym dodaniu można już płynnie przyspieszyć) osoba która robiła program i hamowała pojazd, stwierdziła że pompa paliwa nie wydala i trzeba założyć wydajniejszą najlepiej z Focusa RS jednak nie jest to takie proste bo w mondeo pompa jest sterowana elektronicznie a w RS po prostu pompuje ile fabryka dała.
I teraz pytanie, czy ktoś wymieniał pompę w mondeo? jak się do tego zabrać ? ewentualnie komu powierzyć auto do takiej misji, lub czy może zacząć od czegoś innego niż pompa. nie widziałem na forum nic na ten temat , widzę za to wykresy z hamowni od mondeo które mają po 250 - 260ps i użytkownicy są zadowoleni czy tylko ja mam ten problem. inna sprawa że tą moc da się na seryjnych gratach zrobić (widziałem wykresy i ich opisy) , liczyłem na chociaż 280ps ale cóż i tak mondziołka kocham i proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem