Temat: [Focus 2011-2014] Wariujący climatronic
View Single Post
Stary 11-08-2019, 18:34   #1
mkay
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Wariujący climatronic

Witam,
mam następujący problem: klimatyzacja (2-strefowy climatronic) generalnie działa bardzo sprawnie (tj. chłodzi wnętrze w dość krótkim czasie). od kilku dni zdarza jej się jednak "wariować", co objawia się w ten sposób, że nagle bez żadnego powodu zaczyna dmuchać gorącym powietrzem. dzieje się to w różnych momentach - zdarzyło mi się zarówno przy odpaleniu auta (na zewnątrz upały, auto rozgrzane, a nawiew dmucha gorącem), ale również w trakcie jazdy (auto było już wychłodzone do tych ustawionych 20 stopni i nagle włącza się powiew gorąca). w tych momentach gdy przestawia się na grzanie, dmuchawy momentalnie wchodzą na najwyższe obroty. Pomaga wtedy przekręcenie klimatyzacji na najniższą temperaturę i stopniowe, wolne zwiększanie jej do pożądanego ustawienia...

Jak dla mnie wygląda to na jakiś problem z czujnikiem temperatury lub samym sterownikiem, przez co komputer "myśli", że w aucie nagle jest dużo zimniej, niż być powinno. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? jakie mogą być koszty naprawy w ASO, a jakie u "normalnego" mechanika?
mkay jest offline   Odpowiedź z Cytatem