Temat: [Focus 2004-2008] Zgubiony jedyny kluczyk
View Single Post
Stary 30-01-2020, 12:44   #8
Agresor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2015
Model: Mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

Przedwczoraj rozwiązałem problem z samochodem, dodam podsumowanie dla potomnych:

Samochód otworzyłem samodzielnie
Kupiłem używaną stacyjkę oraz zamek do drzwi wraz z kompletem dwóch kluczy

Próbowałem wymienić całą stacyjkę, ale trzyma się na dwóch nitach, przy czym obu trudno się pozbyć bez wyjmowania całej kolumny kierowniczej, za mało miejsca. Wyjąłem więc bębenek z nowej stacyjki i pozbyłem się metodą siłową starego bębenka. Do jego gładkiego wyjęcia potrzebny jest kluczyk i przekręcenie go w pozycję I, a że kluczyka nie miałem to połowę niedzieli spędziłem na próbie usunięcia bębenka tak by nie uszkodzić nic innego.

Z dwóch kluczy, które dostałem wraz z stacyjką tylko jeden z nich miał pasującą kostkę immo.
W tym momencie mogłem dokupić kostkę immo na allegro i podmienić w pilocie, ale zdecydowałem się na droższą opcję i zamówienie dwóch pilotów od @kubaw20055 (dzięki!) żeby mieć pewność, że kodowanie się uda.
Usunąłem aktywne kluczyki i zakodowałem nowe bez większego problemu z użyciem Forscana i samochód działa.

Całość kosztowała mnie ok 250zł i część weekendu, ale ostatecznie mam 2 kluczyki z pasującym grotem i zakodowanym immo i 2 dodatkowe piloty do których w razie czego wystarczy dorobić pasujący grot i dokupić kostkę.

Dzięki wszystkim za pomoc a w szczególności @Antej za porady i @kubaw20055 za ekspresową wysyłkę.
Agresor jest offline   Odpowiedź z Cytatem