View Single Post
Stary 24-07-2023, 10:54   #1
Wachu77
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 24-07-2023
Skąd: Wrocław
Model: Transit connect
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie 1.5 tdci 120 KM - wymiana rozrządu bez koła zębatego pompy wysokiego ciśnienia

Na wstępie chciałbym się przywitać, jest to mój pierwszy post a od roku jestem szczęśliwym posiadaczem connecta.

Zakupiłem samochód ford connect 1.5 tdci 120KM z przebiegiem 197.000 km równo rok temu, samochód był sprowadzony jako poleasingowy z Niemiec, bardzo zadbany egzemplarz, otrzymałem info od sprzedawcy że jeżeli rozrząd powinien być zrobiony to na pewno był.
Zrobiłem w rok 20.000 km i co jakiś czas pojawiała się w głowie myśl że lepiej będzie go wymienić dla świętego spokoju. Zakupiłem zestaw rozrządu, oddałem do mechanika i tutaj zaczynają się schody. Rozrząd został wymieniony, samochód czeka jeszcze na odbiór bo robią inne rzeczy. Dosłownie dzień po tym jak poskładali rozrząd trafiłem na temat że rozrządy w tych silnikach są wadliwe i sprawiają problemy, uszkadza się koło zębate pompy wysokiego ciśnienia i silnik wymaga bardzo poważnego remontu jeśli strzeli. Po kontakcie z warsztatem otrzymałem info że rozrząd najprawdopodobniej jeździł od nowości, oni nie wymieniali tego koła zębatego i pierwszy raz słyszą żeby była taka potrzeba, nigdy tego nie robią, w ich programie z instrukcjami wymiany również nie było takiej informacji o zaleceniu wymiany... Dziwne bo na stronie sklepu forda, przy rozrządzie widnieje taka informacja z zaleceniem wymiany tego koła.

Kontaktowałem się z fordem Polska i sugerują wymienić to koło, mam dostać pełną historie serwisu z ASO w Niemczech ale przez telefon otrzymałem informację że były robione u nich podstawowe rzeczy i nie widzi żeby był robiony rozrząd.

Pytanie do was, samochód jest z 2018 roku, przejeździł 220.000 km, poprawili to koło lub z prawie całą pewnością ktoś by je wymienił jeśli było wadliwe bo do tego przebiegu by dawno strzeliło czy sugerujecie bardzo mocno żeby je wymienić, koszt niestety w tej chwili tak jak całego rozrządu za robociznę...
To koło uszkadza pasek? Być może warto skrócić interwał najbliższej wymiany rozrządu na przykład do 50.000 km i do tego czasu powinno być wszystko ok? Uszkadza się sama zębatka czy uszkadza pasek który pęka od uszkodzeń mechanicznych?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Wachu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem