Temat: [Edge 2015- ] Jakie klocki i tarcze hamulcowe
View Single Post
Stary 21-05-2020, 01:59   #15
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jakie klocki hamulcowe

Cytat:
Napisał leelo81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Jak chcesz to montuj oryginalne. Narazie nic nie wniosłeś do dyskusji ma mój temat. A Gazu do diesla raczej nie zamontujesz. Jak nie jeździłeś na innych hamulcach oprócz oryginalnych to proszę nie wypowiadaj się na ich temat.
Oryginalne hamulce to nie musi znaczyć że z kartonika z napisem FORD ! Pisałem o specyfikacji OE a to nie to samo. W europie jest zaledwie kilka firm które projektują i dostarczają kompletne układy hamulcowe (tak się składa że pracuję w jednej z nich), oraz kilkanaście fabryk poddostawców w zakresie klocków hamulcowych na OE (kiedyś pracowałem w jednej z nich), i to właśnie te produkty warto wybierać, nie podaję konkretnych marek żeby ktoś nie posądził mnie o pseudo reklamę.

Wyprodukowanie klocków o podwyższonym współczynniku tarcia nie stanowi większego problemu, natomiast zgranie ich z pozostałymi elementami układu to już co innego. Oprócz problemów które już wczesniej wspominałem pojawiają się też inne. Kolega wspominał coś o klockach do rajdów i wyścigów. Tak.... tylko że w wyczynowym sporcie taki zestaw tarcza i klocek jest wymieniany co kilkaset kilometrów. No chyba że kolega też tak robi. Żywotność klocka i tarczy bardzo mocno spada jeśli podnosimy współczynnik tarcia, a wyższa temperatura pracy która się wtedy pojawi będzie mocno przyspieszać zużycie zacisku oraz wszystkiuch elementów wokoło, np elastycznych elementów przewodów hamulcowych. W krótkim okresie tego nie zauwaażymy ale na przestrzeni kilkudziecięciu tysięcy kilometrów może już to wychodzić ... no chyba że założymy "wyczynowe klocki" i będziemy trenować "ECO jazdę" ... i hamowanie tylko silnikiem...

Kolego leelo81 , EU i US wygląda że klocki są takie same... Przód WVA 22412 tył 22531 . Jeśli trafisz tam klocki możesz próbować zamawiać. W Stanach za jakość produktu odpowiada sprzedawca, jeśli sprzeda coś wątpliwej jakości i potem kierowca np. złamie sobie paznokieć to sprzedawca może zapłacić milionowe odszkodowania. W Polsce sprzadać możesz praktycznie wszystko, w razie wypadku prokurator zapuka do .... właściciela (użytkownika) pojazdu ...
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem