Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 22-05-2018, 20:03   #1
Kryn3k
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2007
Skąd: Lublin [SB]
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Częste wypalanie DPF

Szukam wskazówek
Dość często wypala się DPF, co jeszcze może bym przeżył gdyby nie fakt, że zjawisku temu towarzyszy biały dym pojawiający się podczas zmiany biegów (zakres obrotów musi być przynajmniej 2k/rpm, później podczas przyśpieszania, hamowania silnikiem zjawisko nie występuje, jak również nie występuje gdy nie wypala się DPF). DPF wypala się co mniej więcej 200km. Wymieniłem parownik pary paliwa, DPF był rozbierany i czyszczony, nie pokazuje żadnych błędów.
Sprawdziłem jak zachowuje się podczas wypalania soot spada do około 20%, load nie spada prawie wcale, ale zaraz po skończonym wypalaniu soot wraca do około 60% i jak dochodzi do 75% wypala się ponownie.
Zerowałem wartości DPF, przejechałem się i po chwili dpf_load pokazuje 25% po kolejnej chwili 44%, wartość dpf_soot nie zmieniła się w tym czasie.
Bardzo chciałbym rozwiązać zagadkę i pozbyć się dymienia, które mnie irytuje. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie (podejrzewam szwankujący EGR, ale nie wiem czy byłby on w stanie zaburzyć odczyty czujników odpowiedzialnych za ustalenie wartości zapchania DPF'u). Wiem, że istnieje rozwiązanie tego problemu, ale póki co wolałbym żeby filtr pozostał na swoim miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kryn3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem