Temat: [Focus 2011-2014] 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie
View Single Post
Stary 25-09-2020, 11:31   #20
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mnie proszę oświeć
"Sprzęgło jest elementem ciernym, który zużywa się podczas normalnego użytkowania. Wysoki stopień zużycia może prowadzić do niezamierzonego poślizgu sprzęgła i zmniejszonej siły napędowej. Jeżeli zużyte i ślizgające się sprzęgło zostanie poddane dalszemu przedłużonemu poślizgowi z dużą energią, może dojść do przegrzania "

Cytat:
Napisał janek072 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisałem, na mapie 182 KM mogłem jechać cały czas z gazem w podłodze i nic się nie działo. Ilość Nm po chipie znacząco wzrosła i widocznie obciążenie podzespołów już leci po bandzie, margines bezpieczeństwa został "anulowany". Odbieram to tak, że autkiem się fajnie jeździ ale trzeba być świadomym, aby go nie "pałować" za mocno.
janek072 bardzo ładnie to wyjaśnił zwłaszcza w 1 zdaniu.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem