Temat: [Focus 2011-2014] Dołożenie kamery cofania
View Single Post
Stary 30-11-2019, 20:15   #69
alfa16v
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 03-11-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3 Titanium
Silnik: 1.6 Signum 123KM
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Możliwość założenia kamery cofania

Panowie wiem, że temat był wałkowany,[IMG]d:\[/IMG] ale jak na razie nie widzę rozwiązania w mojej sprawie i dlatego proszę o pomoc.
Auto: Focus mk3 - 03.2011 r. TITANIUM
Kamera : BM5T-19G490-BB - 14.11.2010 (używka z Alle...)
Moduł kamery: BM5T-19H423-CB (nowy z ASO)
Wiązka prawa klapy: BV6T-14D466-AAC (nowa z ASO)
Wyświetlacz 4,2" (audio SONY)

Dorobiłem 3 przewody i z kostki obok nóg pasażera połączyłem je z wejściem Video w wyświetlaczu. 2 przewody do wejścia video, a ekranu już nie łączyłem - bo nie ma gdzie .
Zmieniłem programem foCCus poz 99 na z kamerą w BCM i IPC - ALE nigdzie nie pojawiła się dodatkowa zakładka do konfiguracji kamery ????
Tak więc mam niby wszystko podpięte, a ekran nic nie pokazuje ???
Co ciekawe......we wtyczce do modułu było tylko 5 przewodów bez brązowego czyli minusa zasilania kamery....... w wiązce którą kupiłem w ASO (nowa) również nie było tego brązowego ..ALE pojawia się w tej samej wiązce na końcu we wtyczce do kamery ??????
Na przewodach i wtyczce FAKRA do wyświetlacza jest napięcie ok. 10-12V ale na obu przewodach VIDEO (teoretycznie + i - video). ????
Przyznam, że jestem w kropce i nie wiem co jest grane. Dlatego PROSZĘ o jakieś podpowiedzi.
Czy to wina programu i braku zakładek do konfiguracji kamery czy tego minusa zasilania kamery?
alfa16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem