Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] wrażenia po zakupie
View Single Post
Stary 06-01-2022, 15:36   #340
|P|E|D|R|O|
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-12-2020
Skąd: Sokółka
Model: Ford Tourneo Connect
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Wrażenia po prawie 10 miesiącach użytkowania Tourneo Connect 1.6 Ecoboost Titanium w wersji krótkiej. Przebieg na dziś 209 tys. km, u mnie około 10 tys. km.

Z autka jestem zadowolony - funkcjonalne, pakowne. Coś dla rodziny (między dwoma fotelikami mieści się żona) i coś dla działalności (wchodzą 3-metrowe rurki elektroinstalacyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przy próbie przewiezienia modułów fotowoltaicznych o wysokości 175 cm zabrakło paru centymetrów do zamknięcia klapy - gdyby nie tunel środkowy, pewnie by się zmieściły)

Gdy kupowałem auto w marcu, komputer pokazywał średnie spalanie powyżej 9 l / 100 km. Mi udało się zejść do 8,6 ale widzę, że zimą rośnie do 8,8.

Co zrobiłem:
- wymiana nakrętek kół na takie, które do czegoś się nadają (choć zaczęły rdzewieć, gdy przyszła zima)
- wymiana rozrządu, oleju silnikowego i w skrzyni automatycznej
- wymiana uszczelnień półosi (pociło się od strony kierowcy, przez co było około 0,5 l oleju w skrzyni za mało)
- samodzielna wymiana chłodnicy klimatyzacji, bo gaz uciekł w 2 miesiące

Na ten moment są 2 problemy:
- błąd P26B7 (dotyczący zaworu w układzie chłodzenia) - pojawia się i znika, więc na razie nie wymieniałem tego zaworu.
- kilka miesięcy temu zablokowała się roleta okna dachowego - chyba czas odwiedzić ASO w sprawie akcji serwisowej związanej z niepoprawnie zamontowanym oknem dachowym, może przy okazji uzdrowi się roletę.

Denerwuje mnie trochę to, że tak długo po otwarciu drzwi palą się postojówki. Można to wyłączyć?

Ogólnie auto godne polecenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
|P|E|D|R|O| jest offline   Odpowiedź z Cytatem