View Single Post
Stary 25-12-2019, 23:00   #1
chojrak888
ford::beginner
 
Avatar chojrak888
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: MK4 Vignale
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Dołożenie BLIS (czujników martwego pola)

Witam

Z powodu dość dużego martwego pola w lusterkach bocznych. Co przekłada się na męczące obracanie głowy za każdym razem aby sprawdzić czy nikt nie znajduje się w martwym polu, planuje dołożyć system BLIS do mojego focusa. Niestety natknąłem się na pewne problemy.

Ale zacznijmy od początku.
Udało mi się ustalić, że wszystkie focusy mają fabrycznie założone koszyki pod radary BLIS. Ponieważ koszyki robią również za ślizg/mocowanie zderzaka. (Hachbek i combi maja inne koszyki.)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Radary z koszykami do hachbek wyglądają tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oryginalna instalacji elektryczna wygląda tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiązki elektryczne w moich drzwiach mają 10 żyłowe wtyczki więc wystarczy wymienić całe lusterka (Plug&Play)
W przypadku głównej wiązki elektrycznej sprawa wygląda gorzej. Niestety ale nie mam poprowadzonej wiązki do obsługi samych radarów.
Więc albo trzeba będzie wymienić całą wiązkę elektryczną wnętrza, albo dołożyć kilka przewodów biegnących od radarów, do wtyczek pod deską rozdzielczą.





Z upływem czasu oraz po uzyskaniu nowych informacji będę aktualizował ten post.
Ostatnia aktualizacja 16.01.2021


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford tył prawy.jpg (17.6 KB, 2188 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ford blis 1.jpg (13.1 KB, 2154 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ford tyl prawy 2.jpg (67.9 KB, 167 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wiazka elektryczna 1.jpg (20.0 KB, 1786 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wiazka elektryczna 2.jpg (20.1 KB, 1730 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez chojrak888 ; 30-10-2021 o 23:31
chojrak888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem