Temat: [Focus 2011-2014] Wymiana UPG czy wymiana silnika
View Single Post
Stary 10-05-2020, 08:32   #9
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wymiana UPG czy wymiana silnika

Jest to silnik 1.6 TDCI 95KM. Przebieg ma nie duzy - 176 kkm (prawdziwe). Objawy sa takie jak z zacytowanego maila.
Aktualnie w samochodzie jest niesprawny korek zbiorniczka wyrownawczego - wywala plyn, weze sa miekkie. Ale jestem prawie na 100% pewny ze korek puscil w wyniku duzego cisnienia w ukladzie ktore pompowane jest przez peknieta uszczelke lub glowice.

Podczas jazdy samochod niedogrzewa sie. Wskazowka podbija prawie pod 90st C po czym potrafi w kilka sekund zjechac ponizej 75C.

Ciekawostka jest taka ze obstawiam...iz mam ta usterke od poczatku gdy kupilem samochod, a przejechalem juz prawie 50 tys km. Uwazam tak dlatego ze po zakupie dzialy sie dziwne rzeczy z poziomem plynu chlodniczego i cisnieniem w zbiorniczku. Chodzi o to ze nawet po calkowitym wychlodzeniu silnika, po odkreceniu korka pojawial sie charakterystyczny syk uwalniania nadcisnienia a wraz z nim podnosil sie plyn. Juz wtedy samochod pojechal na probe spalin w ukladzie chlodzenia i nic nie wykazano - przynajmniej tak mi powiedziano. Wymienilem wtedy korek zbiorniczka i problem jakby ustal - lub zredukowal sie. Wtedy uwierzylem ze rozwiazalem problem i to uspilo moja czujnosc. Jedyne co mi tutaj nie pasuje to fakt ze wtedy nic sie nie dzialo w kwestii wahania temperatury.
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem