Temat: [Kuga 2013-2020] Dodanie kamery cofania do Sync3
View Single Post
Stary 14-06-2020, 15:06   #23
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio był u mnie gość który dokładał sobie sam wiazke. Od nadkola do klapy przewod telefoniczny podpiety pod PDC, sygnał videołączony z przewodem glosnikowym, wyglądało to strasznie a dodatkowo obraz miał straszne zakłócenia. Taką instalacje nie dokłada się na rok tylko do końca żywota auta więc trzeba zrobić to porzadnie. Zasilanie najlepiej wziąć z fabrycznego miejsca czyli RJB, sygnał puszcza sie przewodem sygnalowym z ekranem, im lepszy tym jakość lepsza. Z rok temu był u mnie gość który również dokładał sobie kamerę do sync2 tyle że chinską, do kamery był dołączony zwykly przewod, było go za dużo więc go zwinął i schował pod wycieraczką. Efekt był taki że obraz był nie do odczytania. Jednym słowem jeśli ktos dokłada wiazke to niech zrobi to porządnie na nowych porządnych przewodach podłączonych zgodnie ze schematem a nie na partyzanta byle gdzie.
Masz absolutna rację, dlatego dopytuję - fabryczna wiązka od kamery w kudze leci lewą strona klapy bagażnika, więc trzeba w podsufitce zrobić nawrotkę do prawej strony bagażnika gdyż tam są bezpieczniki, a wg schematu prąd idzie z F29. Jakie przewody sugerujesz wykorzystać? bo jakoś w oryginalnych wiązkach nie widzę aby był ekran, a przewody to chyba zwykłe linki 1mm2 i raczej chyba nawet nie skrętka?
Proszę spojrzeć na kable obciętej wtyczki przez @Andrzej_K .

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio był u mnie gość który dokładał sobie sam wiazke. Od nadkola do klapy przewod telefoniczny podpiety pod PDC, sygnał videołączony z przewodem glosnikowym, wyglądało to strasznie a dodatkowo obraz miał straszne zakłócenia. ...do kamery był dołączony zwykly przewod, było go za dużo więc go zwinął i schował pod wycieraczką. Efekt był taki że obraz był nie do odczytania.
Przewód glośnikowy, więc pewnie czysta miedź i ze 4mm2...

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że z modułu czujników parkowania. Masa jest obok więc...
a skrzynkę z bezpiecznikami masz obok? mam nadzieję, że w kudze ten moduł tez jest w pobliżu skrzynki.

...w sumie podpięcie się pod moduł czujek parkowania to tak jak pod bezpiecznik, bo oba systemy fabrycznie są na tym samym zabezpieczeniu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg podp kam.JPG (23.1 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wtyczka kamery cofania 2.jpg (38.7 KB, 91 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 14-06-2020 o 16:02
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem