View Single Post
Stary 15-06-2020, 20:35   #1
Lihnoo
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-06-2020
Skąd: Śrem
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 6
Question ESP oraz ABS. świecą po odpowietrzaniu ukł.ham.

Witam.
Mam prośbę. Otóż jestem laikiem w tych sprawach. W mojej foce świecą się dwie kontrolki po odpaleniu silnika. ABS i ESP. Przed pisaniem tego tematu przeszukałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi do mojej sprawy. Spojrzałem na spód mojej foki i trzeba było wymienić parę rzeczy. No i oczywiście zakonserwować belkę z tyłu. Więc ją ściągnąłem całą i po zamontowaniu trzeba było odpowietrzyć hamulce. Chyba źle do tego podeszłem, bo tylko sam tył na początku odpowietrzałem. Później krzyżowo ( od przodu i od tyłu ). Lecz nadal efekt delikatnego pedała hamulca pozostał. Sam nie wiem czemu na odpalonym silniku też odpowietrzałem. Nie jestem pewien, czy nie zassało mi powietrza ze zbiorniczka. Sam już nie wiem kiedy zauważyłem te dwie kontrolki. Później przepompowywałem płyn przez wszystkie koła. Nie było żadnych bąbelków powietrza. Sprawdziłem napięcie w kostce przyczepionej do ramy przed tylnymi kołami. Nie sprawdziłem czy jest nap. na samym czujniku. Przyczyn może być wiele ( co wyczytałem ). Przewód od koła do kostki, któryś czujnik padnięty, zapowietrzona pompa ABS ( może nawet sprzęgło, gdzieś przeczytałem.) Ale może ktoś powie za pomocą czego dokładnie można to sprawdzić? Czytałem coś o programie Forscan. Wiem, że za pomocą kabla OBDII mogę się wpiąć. I chyba jakiś sterownik do tego jest potrzebny, ELM 327? Czy takim zestawem będę w stanie odpowietrzyć pompę ABS w razie gdyby wykryło taką usterkę? Jakie są mniej więcej koszta tego zestawu, opłaca się czy do mechanika jechać?
Lihnoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem