View Single Post
Stary 01-11-2007, 17:23   #8
micgor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Poznań/Kraków
Postów: 5
Domyślnie

Witam,

Ja właśnie zamówiłem koło dwumasowe oraz komplet sprzęgła.
Podczas jednej z wizyt w ASO konsultant poprosił mnie o wykonanie tego testu z wyłaczaniem. Rzeczywiście kiedy sprzęgło nie jest wciśnięte przy wyłaczaniu silnika słychac takie "klap, klap, klap" lub jak kto woli "turkotanie".
Co ważne niedawno jeździłem prawie nowym mundkiem z wypożyczalni (20 tys km, rocznik 2007). Wykonałem ten test z wyłączaniem i objaw z turkotaniem był jak u mnie ...
Nie wiem więc czy to turkotanie jest 100% wskaźnikiem zużycia koła dwumasowego. U mnie (185 tys. km) doszły już poważne stuki podczas ruszania, objawiają się nie zawsze ale wolę nie czekać do ostatniej chwili bo jeżdżę na trasy po 1000 km i nie chciałbym żeby samochód odmówił mi posłuszeństwa w drodze.

W sobotę mam mieć wymianę u mechanika do którego nie mam zbyt dużego zaufania ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW Czy ktos może polecić warsztat w okolicy Poznania ?

W ASO dowiedziałem się, że na żywotność koła wpływają rzeczy takie jak:
- dynamika jazdy
- wyłączanie silnika przy wciśniętym sprzęgle przedłuża jego żywotność - ciekawe..

Dla zainteresowanych tematem podsyłam link na, który natknąłem się w googlach, facet bardzo fajnie opisał to koło dwumasowe i przyczyne stosowania http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?start=0&t=3110

--
M
micgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem