View Single Post
Stary 02-03-2020, 21:24   #1
fabianrnr
ford::beginner
 
Imię: Fabio
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: RnR
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 10
Angry Brak lewych świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu

Witam od niedawna jestem posiadaczem Mondeo MK4 w nadwoziu kombi, jednak dopiero dziś wystąpił pierwszy problem a mianowicie. Czasami działają (ale już rzadko) światła pozycyjne ze strony lewej (przód i tył). A jeśli już zadziałają to po odpaleniu auta gasną i nie da się nic zrobić, można przekręcać przełącznik świateł całą wieczność jednak te światła się nie uruchomią. Sprawdziłem żarówki i są ok, sprawdziłem napięcie w tylnej zewnętrznej lampie i po prawej stronie gdzie działa jest ponad 12V na odpalonym aucie a na lewej jest tylko 0.08V. sprawdzałem też i po wyjęciu żarówki tylnej z obu pinów jest przebicie do masy (sprawdzane multimetrem do wspólnej masy żarówek jak i do uchwytu trzymającego tylną klapę). Z przodu nie miałem za bardzo czasu aby sprawdzić przebicie. Podłączyłem się pod kompa i był błąd odnośnie światła pozycyjnego (przerwa lub zwarcie do masy). Na wyświetlaczu convers+ też nie ma błędu. Gdzie szukać przyczyny bo chyba przejrzałem już cały internet to wszystko się sprowadza do odłączenia na chwilę akumulatora i nic więcej.
fabianrnr jest offline   Odpowiedź z Cytatem