View Single Post
Stary 03-02-2019, 12:24   #619
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

cattani75 - wiele też zależy czy to zima czy lato. Ja mam do pracy obecnie 7km. Z domu do pracy układ terenu jest taki, że mam nieco z góry i wtedy raz mi się udało uzyskać spalanie 2,8 (czyli katalogowoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Ale taka jazda to masakra. Normalnie w cieplejsze dni to pokazuje mi na tym odcinku poniżej 4,0. Z kolei z pracy do domu musi być nieco pod górkę i wtedy mam zazwyczaj 5,5. Średnio wychodzi 4,5 przy założeniu ecodrivingu. W zimę jak masz ciągle włączone ogrzewanie to szału nie ma i pali jak zwykły benzyniak około średnio około 8,5 w dwie strony.


Co do wcześniejszych wypowiedzi kolegów odnośnie hybrydy na trasach to nadal twierdzę, że takim autem w tresie jedzie się całkiem dobrze pod warunkiem, że nie mamy zapędów do bicia rekordów prędkości. Tutaj w 100% popieram zdanie Tedi_K. Ja nie potrzebuję aby mój samochód śmigał 200km/h. Po naszych jakby nie było coraz lepszych drogach przepisowe 140km/h mi wystarcza a zwykle jak jadę gdzieś dalej to utrzymuję 120km/h i wtedy moje auto potrzebuje około 5,5 na 100km. Ja tam jestem zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem