View Single Post
Stary 24-01-2017, 07:00   #18
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Re: [Focus MK3] Konserwacja podwozia gdzie u nas ?

Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja robiłem na Pięknej innym samochodem, też było dość tanio ok 400zł. Po dwóch zimach konserwacja była ale blacha gniła od środka.

Nie polecam w ogóle dotykać i nic nie konserwować bo żeby to zrobić fachowo to by trzeba > 2000zł wydać. Wszystko tańsze służy tylko uspokojeniu sumienia właściciela a często jest gorsze niż jakby nic nie robić. To nie te czasy.
Niestety kolega ma rację.
Szukałem teraz przez miesiąc chętnego do renowacji i konserwacji podwozia w moim transicie. Ale chciałem fachowo, czyli wg mnie -> ściągamy wydech, osłony wydechu, zbiornik paliwa, elementy zawieszenia na łączeniach z podłogą, zderzaki itp. Tylko w jednym zakładzie (w Tworzyjanowie, droga 35 Wrocław - Świdnica - mogę dać namiar) gość zgodził się zrobić to na moich warunkach. Ale zawołał ... "od 3 do 5 tys PLN - ile ostatecznie, to się okaże po zdemontowaniu wszystkiego"
Na pewno w przypadku auta nowszego i mniejszego niż mój 12-letni transit będzie dużo mniej, ale tak jak pisał kolega może być około 2000.
Ja podjąłem decyzję, że zrobię to sam. Wynajmę garaż z kanałem i prądem na czas jaki będę potrzebował i do dzieła. Przynajmniej wtedy wiem co mam i pretensje, jakby co, tylko do siebie. Jak już to ogarnę założę temat z fotorelacją.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem