Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 27-08-2016, 23:07   #2148
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tylko raz zaobserwowałem u siebie buczenie. Było to podczas jazdy na A1 przy prędkościach około 120 i powyżej. Wiał wtedy silny wiatr tak mniej więcej z lewego przodu. Miałem wrażenie, że buczy coś przy lewym kole, jego nadkolu lub po lewej stronie zderzaka. O tamtego czasu przejechałem już ponad 5k km (klika razy tą samą drogą co wtedy - A1 w kierunku Torunia) i nigdy więcej tego buczenia nie zauważyłem.
Z pozdrowieniami z sasiedniego (S-Maxowego forum) - zajrzyjcie pod silnik: jesli macie oryginalna oslone dolna silnika to moze sie okazac ze zaczyna sie nadrywac przy wycieciu pod korkiem spustowym oleju. U mnie tak buczalo (akurat tez na A1 I tez przy przednio-bocznym wietrze od ok 140 km/h) - buczalo przez kilka miesiecy (zawsze od ok 140 k/h I boczny wiatr), az rok temu ma A1 zaczalem wlec pod samochodem plat naderwanej oslony. W sumie to moglaby byc metalowa, a jest ze sprasowanych szmat to sie najwyrazniej nadrywa od pedu powietrza.
Po wymianie na nowa przez jeden sezon mialem spokoj, a juz w te wakacje (czyt. kilka przelotow A1 z predkosciami "autostradowymi+") zaczyna "buczec" znowu.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 27-08-2016 o 23:12
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem