View Single Post
Stary 16-07-2020, 18:33   #48
perhdyrol
ford::beginner
 
Avatar perhdyrol
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Jaworzno
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Cytat:
Napisał jan1953 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga "diagnoza" usterki

Byłem w w sprawie w/w usterki w warsztacie Supralu we Wrocławiu , pan mechanik odlączał po kolei przewody od wszystkich 4 drzwi i bagażnika
chciał ustalić ,które to drzwi i je odłączyć ale niestety kontrolka cały czas się świeciła.
Mechanik podumał i stwierdził ,że to nie wina zamka [mikrostyku] tylko problem z modułem komfortu
Powiedz temu mechanikowi, że odpinać to może sobie guzik w spodniach co najwyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Akurat sam się dziś z tym bawiłem to mogę komuś coś podpowiedzieć.

Wypinanie wtyczek z drzwi nie pomoże ustalić które drzwi powodują problem bo układ działa tak, że przy otwartych drzwiach rozwiera masę a przy zamkniętych zwiera do masy.

Jeżeli nie macie zaśniedziałych styków w przejściu pomiędzy drzwiami a budą to będzie mikrostyk w zamku.

Jeżeli już macie zamek na stole to trzeba go rozkręcić i zajrzeć do środka, tylko problem jest taki, że mikrostyk jest zalany żywicą czy czymś takim.
Mi się nie chciało dłubać tego, bo nie mam rezerwowego zamka, tak więc uczynię to dopiero jak przyjdzie mi drugi z allegro.

Na szybkiego możecie "zmostkować" GME.
Oczywiście robicie to na swoją odpowiedzialność, żeby potem ktoś nie narzekał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj schemat.

16/17/18/19 na GME wtyczka A do masy i eliminujecie które chcecie drzwi.
Wtyczka A to pierwsza od lewej jak popatrzycie na moduł.
Kolory przewodów są opisane na schemacie.
Oraz kolejność liczenia pinów wtyczki A GME.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja szukam aktualnie zamka na rezerwę 8pin, i wtedy dopiero wydłubię ten mikrostyk i poszukam zamiennika, narazie jedziemy na tzw. "złotym mostku" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ssss.jpg (57.9 KB, 296 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg dddd.jpg (55.9 KB, 290 wyświetleń)
perhdyrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem