Temat: [Kuga 2008-2012] Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu
View Single Post
Stary 15-04-2020, 20:12   #4
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Ja właśnie miałem to samo. Jestem świeżo po zabiegu wymiany tej pompy.

Kupiłem oryginalną Pierburga (w DW10 były Boscha) z Citroena DS5 po przebiegu 40.000km za uwaga 29zł!!! i silniczek chodzi cichutko.
Też wcześniej mechanicy zamartwiali mnie, że to wtryski, że ogólnie delphi to tragedia i koszty ogromne ale dzięki wiedzy zdobytej na tym forum i wduszeniu tak jak pisałeś wcześniej od 5-10 razy szybko hamulca po czym ustał ten stukot, gęba mi się od razu ucieszyła i zabrałem się za robotę sam. (U mechaników słyszałem tylko, że terminy, że muszę czekać w kolejce i ogólnie z miesiąc czekania miałem).

Z wymianą nie jest tak źle.

Dla ułatwienia po kolei zdemontowałem akumulator z jego plastikową obudową odkręcają wcześniej ten czujnik dpf-u który był przykręcony do niej. Następnie zdemontowałem wąż dolot powietrza i dzięki temu miałem fajny dostęp do zaworu podciśnienia którego razem z elementem blachy (montażowym) odkręciłem i razem z nim i ze wszystkimi wężykami wystarczyło je odchylić.
Sama pompa vacum jest demontowana szybko i bez problemów (torx, imbus i 13-stka).
Co ważne, przy wymianie zakupiłem też nową uszczelkę i oczywiście znowu zaczęły się schody bo w sklepach motoryzacyjnych ich nie mieli, że muszę czekać z 2 tygodnie i szkoda pisać....(w boschu są 2x oringi a w Pierburgu jedna duża uszczelka) więc informuję wszystkich gdzie kupiłem.
Zadzwoniłem do serwisu centrali gdzie przekierowali mnie na Poznań (najbliżej ode mnie). Cena 36zł oryginał i wysyłka na drugi dzień była u mnie.

Do kupienia jest jeszcze tutaj:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Uszcz...W10F-FORD/5321

Po zmontowaniu wszystkiego do kupy, autko pracuje idealnie.

Pompa Pierburg
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 16-04-2020 o 16:33
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem