View Single Post
Stary 19-12-2018, 10:23   #44
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy warto dopłacać do lepszego zestawu klocków i tarcz

To mój stary post w podobnym temacie.
https://forum.fordclubpolska.org/sho...5&postcount=25
Po jakimś czasie wymieniłem zaciski i tarcze z 300mm na 345mm bo przy masie S-Maxa i autobahnie było kiepsko.

A co się może wydarzyć? W zeszły czwartek sytuację miałem wręcz dramatyczną. Niestety drogi brakło. Jechałem akurat G30 540i z hamulcami M, czterotłoczkowe zaciski i tarcze przednie 348mm. Trzypasmowa autobahna, godzina 5:30, pusto. Zbliżałem się do wjazdu gdy na ślimaku zobaczyłem dwa samochody. Zjechałem na skrajny lewy pas z 200m przed wjazdem. Pierwszy kierowca Corsy z pasa rozbiegowego hycnął dynamicznie na środkowy, laska w C1 za nim. Skorygowała kierunek na wprost i po ułamku sekundy hyc na lewy 20m przede mną. Ja 180-200 a laska ze 100. Dystansu na hamowanie brakło. Na szczęście pierdziawę małą miała to się zmieściłem obok szurając już poza lewą linią. Nic się na szczęście nie stało. Do żadnego kontaktu nie doszło ale gdyby podczas próby jej ominięcia coś się omsknęło to ani z niej ani z jej pasażera nic by nie zostało.

Właściwie to nie wiem po co to napisałem. Wynika z tego, że bywają sytuacje, w których żadne hamulce nie pomogą co jest oczywistą oczywistością :/
A no i zdecydowałem się, że zamawiam kamerę i pomimo niedogodności będą ją*montował w każdym samochodzie, którym jeżdżę.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem