Temat: [Focus 1998-2004] 1,8 tddi dziwnie odpala
View Single Post
Stary 05-04-2017, 11:29   #1
ghero
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie 1,8 tddi dziwnie odpala

Moje auto Ford Focus 1,8 tddi. Zanim opisze problem to powiem, że przeszukałem forum i nic nie mogłem do końca dopasować do mojego przypadku. Otóż w tamtym roku krótko po wymianie filtra paliwa padła mi pompa wtryskowa. Zgodnie z zaleceniem wymieniłem pompę (na regenerowaną) wraz ze sterownikiem.
Po wymianie zaczęły dziać się dziwne problemy z odpalaniem auta po dłuższym postoju, głównie po nocy, ale też się zdarzyło po 3 godzinach w dzień. Warunki atmosferyczne nie mają znaczenia. Zdarzało się to w różnych porach roku. Objaw jakby nie dostawał paliwa, kręci, ale zero reakcji, dławienia itp. Po dojechaniu na lawecie na warsztat auto momentalnie zapala bez żadnej zwłoki i dławienia. I tak się dzieje za każdym razem. Mechanicy rozkładają ręce bo jak auto dotrze na lawecie do warsztatu jest sprawne. Tak jakby jakieś wstrząsy, drgania (jazda na lawecie) powodowały że wszystko wraca do poprawnego działania. Wymiękłam…mówię o tym mechanikom i im też nic nie przychodzi do głowy. Co może powodować takie dziwne objawy. Ostatnio się to dzieje średnio raz na tydzień. Wcześniej było to sporadyczne. Proszę o pomoc.
ghero jest offline   Odpowiedź z Cytatem