Temat: [Mondeo 2000-2007] dobór materiałów eskploatacyjnych
View Single Post
Stary 06-05-2010, 15:40   #23
raTek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2010
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: dobór materiałów eskploatacyjnych

olej do wspomagania juz wiem
olej silnikowy mowisz ze moze byc i ze nie bedzie roznicy.
moze i faktycznie jej nie zauwaze ale chce jak najlepiej dla samego silnika wiec skoro lepszym rozwiazaniem bedzie cos innego prosze o podanie.
jesli taki ma byc to wlasnie ten zakupie.
filtr powietrza i oleju wiadomo.
kabinowy jeden i drugi jest weglowy tyle ze wezme oryginal.
filtr paliwa wezme drozszy.

teraz mam jeszcze jedno pytanie dot wymian termostatow.
wskazowka mi plywa od 1/4 do 1/2.
jak jade w trasie i obrotow jest kolo 2tys i wiecej bez roznicy jaki bieg jaka predkosc wskaznik stoi w polowie ale wystarczy ze wjade w teren zabudowany badz tez slimacze sie na 5/6 biegu (od 80km/h do 100km/h) nagle zaczyna spadac.
jesli musze stanac na swiatlach czy przejezdzie kolejowym wskaznik werduje do poziomu 1/4 zakresu.
niby to jest w normie bo ta 2 i 3 kreska sa polaczone i wnioskuje ze to normalny zakres pracy ale jakos nie daje mi to spokoju.
naczytalem sie juz ze to wina termostatow ale nadal nie wiem od czego zaczac - czy maly olejowy czy duzy od wody?

chce zamawiac teraz wszystko w sklepie ford.esklep.pl i dolozylbym to do zamowienia ale nie bardzo wiem czy to robic i ktory zamowic.
waham sie dlatego iz wyczytalem ze wymiana nie wszystkim pomogla i ze taki zakres wskaznika jest normalny.
innym uzytkownikom zas wymiany pomogly.
co radzicie?
dodam ze dalej jak za polowe nie wyszla nigdy (wiec to dobrze) ale spada gwaltownie w momencie opisanym jak wyzej.
jeszcze cos... zauwazylem ze gdy odpalam go i jest na dworzu np 3-7 stopni i grzeje sobie w srodku zeby byl cieplo to chyba wolno sie nagrzewa i wolno wedruje do poziomu 1/2 - ale nie wiem - moze ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z goru dziekuje ze wszelkie sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
raTek jest offline   Odpowiedź z Cytatem