Temat: [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki
View Single Post
Stary 04-12-2019, 14:03   #1025
ddela
ford::average
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: malopolska
Model: focus MK2 FL, Focus mk4
Silnik: 1.6 benzyna, 1.0 ecoboost
Rocznik: 2009, 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał MicRu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodziło mi o to, że wnętrze było ok, duże w środku, ale samo auto jest niedopracowane(co wyszło po czasie).

Co mam do benzyniaków? Spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dość dużo jeżdżę, 1 autem około 60-70k rocznie, drugim około 20-25k, więc spalanie obok zasięgu jest dla mnie najbardziej istotną rzeczą.
1.5 TDCi pali mi mniej o dobre 0,5l na 100km od wszystkich innych Diesli jakie użytkowałem, ma genialne przełożenie i gdy działa jest mega dobry.
Mi średnio 1.5 TDCi 95km pali ok 5,1l/100km, a 1.6 benzyna paliła około 8,5l/100km, przy próbie utrzymywania tej samej dynamiki co w Dieslu. Jeśli ktoś robi mało km to zwykła benzyna jest dla niego ok.

Co do flot - przerobiliśmy z 20 Focusów mk3, z których awaryjny był 1, kierowcy się nie zmienili, a obecnie wszystkie mk4 są usterkowe. Same silniki w mk4 problemem nie są w przypadku naszych aut, oprócz 1, działają ok.
co do spalania - zgoda, mój palił (jak nim jeżdziłem) 8 - 9 l/100km, a mk4 pali 6 na 100km i to jest bardzo OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli mk3 to były trendy to elektroniki jest tam niewiele więcej albo tyle samo co w mk2. Nie miało co szwaknować. Obecnie wszystkie marki nie tylko ford maja o niebo więcej elektroniki (choćby przez wymagania UE itp) więc to czasami wychodzi. Ja jestem bardzo zadowolony z mk4, czasami zaglądam do tego wątku i próbowałem wychwycić rozmaite usterki typu odłaczanie cylindra, odgłosy czegoś tam w kabinie i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Jeżdzę nim codziennie, niedługo bedzie 20tys i spoko. Cisza, prowadzi się idealnie i mało pali...
Czasami ciężko mi uwierzyć w to co tu czytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ale ja jestem zwolennikiem benzyny, żadnych diesli.
ddela jest offline   Odpowiedź z Cytatem