Temat: [Focus 2014-2018] ST 3, uruchomienie silnika - swap
View Single Post
Stary 03-05-2022, 23:13   #1
krzychu.pumpa
ford::amateur
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 18-06-2021
Skąd: Włocławek
Model: St mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 6
Question ST 3, uruchomienie silnika - swap

Cześć chłopaki,

Wyzwanie z jakim aktualnie się meirzę to uruchomienie silnika od forda focusa st mk3 2.0 ecoboost 250hp (keyless start). Nie kręci z przycisku Start/Stop.

Robię swap do budy mk1 tego silnika 250 koni.
Posiadam następujące elementy:
  • silnik + skrzynia
  • wiązka silnika
  • wiązka komory silnika / bezpieczniki przekaźniki
  • wiązkę deski roździelczej środek
  • wiązkę podsufitki
  • wiązkę bagażnika z bezpiecznikami i przekaźnikami
  • sterownik ECU/PCM
  • moduł BCM/BCMI
  • moduł RFA
  • anteny od keyless'a
  • kierownice z multifunkcją i manetkami
  • moduł zarządzania energią
  • modyły pompy paliwa
  • moduł blokady kolumnny kier
  • pedały sprzęgła gazu i hamulca z czujnikami
  • kluczyk keyless (zaprogramowany)

Wszystko z zestawu powyżej podłączone. Po naciśnięciu przucisktu start/stop zegary i kontrolki się podświetlają (kluczyk czyta oraz reaguje na pilota). Teoretycznie wzbudzony jest zapłon. Dostaję kilka następujących komunikatów:

- silnik natychmiast serweis
- awaria wspomagania kierownicy
- poziom paliwa Zasięg: ------- km
- niski poziom płynu do spryskiwaczy
- awaria żarówki świateł miijania

pomijam je dalej przyciskiem "ok" na kierownicy. klikam ponownie przycisk Start/Stop wyświetla się komunikat "aby uruchomic silnik wciśnij sprzęgło". I tu jest pierwsza przeszkoda. Wciśnięcie pedału nie daje żadnego rezultatu - rozrusznik nie kręci.

Sprawdzałem dosłownie każdy bezpiecznik i przekaźnik oraz czyściłem styki (te w komorze silnika, te w środu na BCMie, oraz te w bagażniku). Są okej.
Posiłkując się schematami, które załączam w załącznikach próbowałem zakręcić rozrusznikiem na krótko robiąc zworkę na przekaźniku rozrusznika to rozrusznik kręci. Przy okazji sprawdzałęm też czy jest iskra ale niestyety iskry brak.


Podłączyłem też sygnały "AJAR" otwarca i zamknięcia drzwi (wyświetlaczu licznika jest wyświetlany aktualny stan danych drzwi)

Podłączyłem również pompę paliwa oraz sygnały poziomu paliwa ALE.. pompe paliwa słychac przez chwilę po wciśnięciu Start/Stop ale wskazania poziomu paliwa nie ma (wyświetla błąd zasiegu kilometrów)... - mam taką teorię że to też blokuje starownik jeśli nie widzi poziomu paliwa przez co nie pozwala kręcić.

zgodnie ze schematem przewody oznaczone jako
"RMC32A GN-BU 2TBD 0.50" oraz "VMC11A YE-VT 2TBD 0.50" to przewody sygnałowe od poziomy paliwa.

Dodatkowo na sterownik ECU/PCM podawałem plusa po zapłonie żeby wymusić zapłon, pin 48 (schemat pinout sterownika Bosh MEDG17.0 załączony na dysku google)

-- wszystkie zdjęcia oraz filmy oraz schematy na dysku google ponieważ nie mogłem dodać wiecej załączników: https://drive.google.com/drive/folde...Mb?usp=sharing


Jest tutaj ktoś kto pomugłby mi to ogarnać, żeby odpalić ten silnik lub naprowadzić co gdzie i jak...?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220503_164242.jpg (99.6 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220427_140744.jpg (98.8 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220503_185427.jpg (100.1 KB, 32 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220503_164322.jpg (103.0 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220427_140821.jpg (93.6 KB, 28 wyświetleń)
krzychu.pumpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem