Temat: [Mondeo 2007-2014] Kontrolka poduszki powietrznej
View Single Post
Stary 29-07-2019, 20:55   #24
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: kontrolka air bagu świeci

Odgrzeje kotleta.

Dziś dosiadlem mondeo 4 obecnie już zony.
Dostał w palnik, trochę poleciał bokiem, kontrola się nie włączyła bo przez pol parkingu mielilem do 3 biegu i nie zmuliło go. Ostre hamowanie, spokojnie juz włączyłem sie do ruchu i zaswiecila kontrolka poduszek. Aha...przed tym był jeszcze dość mocny trzask drzwiami bo teraz te od mondeo wydają sie piórkiem w porównaniu do xfa.
Co do tej pory testowałem? Forscan czyta błąd na module RCM i BCM ( rcm u300 a na bcm utrata komunikacji ) nie da sie ich skasować ani forscanem ani ucdsem.
Forscan przeprowadza test i kasowanie rcm jako poprawne. Ucds za to przy próbie kasowania crash albo inicjalizacji wyświetla "unknow hw". W forscanie odczytuje i part rcm i numery kalibracji.
Kontrolka od poduszek teraz zapala sie za każdym razem po włączeniu zapłonu czy odpaleniu po około 5 sekundach.
W pidach sprawdzałem jeszcze kat skrętu i wszystko co z taśma związane i wszystko wygląda ok i działa. Choć nie wykluczam ze akurat czesc od poduszki sie uszkodziła.
Po tym co pokazuje ucds czyli " unknow hw"przy próbie skasowania crasch , oraz dtc "utrata komunikacji" z bcm wniosek nasuwa sie jeden; sam modul RCM.
Telefonu ani ja ani zona nie mamy nawyku trzymać w pojemniku na kubki, ja czasami na poleczce pod radiem. Częściej sam kluczyk keyless od czasu do czasu tam lądował.
Podpowiedzcie co jeszcze mogę sprawdzić? Czy mogę szukać juz modulu rcm?

W sumie jeszcze mam taśmę ktora kupiłem z manetka do vc. Taśmy sa uniwersalne czy musi byc pod tepomat itd?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem