View Single Post
Stary 14-03-2019, 16:32   #53
Myarek
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 22-11-2018
Skąd: Starogard Gdański
Model: mondeo
Silnik: 1997
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Mondeo puszcza czarne bąki

Witam, zakładałem podobny temat ale nic konkretnego się nie dowiedziałem jedynie to co zauważyłem w mondziaku.
Mk4 2.0 tdci 140km.
Podczas przyspieszania mocno kopci na czarno, w jeździe bez przyspieszania w lusterku nic nie ma widać. 180km/h i więcej nie chce jechać. Chciałem go przepalić, jedynka do 5tyś obrotów, 2 do 5tyś i na 3 już praktycznie więcej niż do 4tyś nie chce ciągnąć no chyba że z górki. Jak na razie pod komputerem żadnych błędów nie pokazało, wymieniłem filtr powietrza bo był aż czarny i dolałem do paliwa jakiegoś środku do czyszczenia układu paliwowego. Niby ma DPF bo jak go kupiłem 3-4 miesiące temu to dali nawet fakturę nawet ale nie jestem pewien jaka jest prawda bo jestem całkowicie zielony w tym. Odpala normalnie jedynie raz od 3 miesięcy drugi raz musiałem przekręcić. Co mogę wykluczyć a co może być prawdopodobnie problemem? W poniedziałek wymieniam jeszcze filtr paliwa. Może wtryski? Ale oby nie.. Turbo? Może EGR albo jakiś czujnik? Nic nie syczy w silniku ani obroty nie falują na biegu jałowym. Z góry dzięki za odpowiedzi
Myarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem