View Single Post
Stary 24-02-2019, 14:21   #58
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Dzis wymieniłem WSZYSTKIE wtryski benzyny. Nie sprawdzałem czy podaje paliwo na drugi cylinder czy nie, bo nie miałem gaśnicy w razie pożaru! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymiana NIC nie zmieniła. Wtryski miałem takie same ze szrotu, wyczyściłem w ultra-szalu i przepłukałem. Ciśnienie w cylindrach kolejna: 1- 14.3 , 2- 12,2 ( to ten z błyszczącym denkiem tłoka!), 3- 14.0 , 4- 14.5. Drugi tłok jak widać znacznie odbiega od pozostałych. Wartość w tych silnikach powinna wahać się w granicach 15.0 - 17.0 , a minimalne ciśnienie to 13.0. Ogólna kompresja jest "taka sobie". Autko nie ma zrywu i nic dziwnego. Teraz prytanie, czy może to być sterownik, który źle podaje paliwo na drugi tłok (cylinder) czy może (wnioskując z klekotu powyżej 2000 obr. głownie na biegu jałowym) są to luzy na tłoku lub zużyte pierścienie, które to powodują? Na biegu jałowym silnik chodzi wzorowo, spalanie jest takie jak w tabeli Forda dla tego silnika. Drugie pytanie, czy jestem jeszcze w stanie cokolwiek samemu zrobić zanim oddam auto w ręce mechanika? Dodam, ze ten problem z klekotem się nie zmienia ani na gorsze, ani na lepsze od czasu zakupu auta i przejechania ok. 5.000 km. Nie chciałbym oddawać w ręce mechaników, bo zawsze coś "sp...", coś zginie itd. W kazdym razie zapchany lub w2adliwy WTRYSK to nie jest. (Silnik NIE BIERZE oleju!)

Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 24-02-2019 o 14:34
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem