View Single Post
Stary 02-10-2017, 07:13   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Brak mocy, dużo rzeczy wyeliminowane. 1.6 TDCI 109 KM

Częsta przyczyną dziwnego zachowania jest sterowanie turbiny robione zaworem z tyłu silnika (Pierburg) oraz wężyki idące lubią sparcieć i jak jest mała nieszczelność pojawia się podczas drgań. Lubi też na uchwytach metalowych pęknąć spaw przy róże metalowej idącej do chłodnicy intercoolera (taka metalowa po prawej stronie - przeszkadza przy wymianie oleju). Błąd przeładowania może pojawiać się też przy zacinającej się geometrii turbiny, lub źle ustawionej gruszce sterującej, ale ... , może to zrobili dobrze. U nie błąd przeładowania zaczął pojawiać się po modyfikacji softu z 109 na 136KM i zawsze kiedy mocno pociągnąłem obrotami w górę - ale nic z tym nie robiłem, komputer nie wyświetlał błędu na desce i nie ograniczał mocy silnika. Czasami dziwne zachowanie potrafi robić zaślepiony EGR (nie wiem bo nie zaślepiałem). U mnie jak zaczął się zacinać wymieniłem na nowy - ważne żeby zrobić adaptację zaworu nawet po czyszczeniu.

Mariusz

PS. I nie spodziewaj się że będzie demon mocy bo dopiero po zmianie softu u mnie zaczęło to auto żyć, przed zmianą nawet klimatyzację było czuć włączoną
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem