Temat: [Fusion] Typowe awarie i usterki
View Single Post
Stary 09-12-2017, 18:17   #173
RAFAL1970-R1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Skąd: DOBRA
Model: SHARAN
Silnik: TDI 1Z 90 KM
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Cytat:
Napisał strony1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w moim wlasnie zepsul sie egr i prawie tysiac w plecy za naprawe
EGR się czyści a nie naprawia . Aby dostać się do EGR trzeba wyjąć filtr paliwa . Jedziesz do mechanika wyczyścić EGR (dla odważnych - zaślepić ). Koszt ok 100 PLN . "Aaa , skoro Pan wyjął filtr , to może założyć nowy - akurat mam w bagażniku . 1.4 tdci wymaga raz w roku przed zimą . Oni myślą , my też musimy !

Bump:
Cytat:
Napisał dannygd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,

Mieliśmy 2 Fusiony w firmie. Rocznik 2008, 1,4 benzyna Silver X, polski salon. Serwisowane w ASO, potem ASO + polecany mechanik (pracujący wcześniej w ASO).

1 auto ma 200 tys przebiegu, jeździ mężczyzna, jazda miasto/trasa 50/50, usterki:
- wymiana amortyzatorów (po. ok 120 tys)
- drążek kierowniczy (po. ok 130 tys)
- reszta to typowe sprawy typu tuleje, klocki, tarcze (raz), no i oczywiście płyny z filtrami

2 auto ma niecałe 90 tys... jeździ kobieta, głównie po mieście (80-90%), trasy do 200-300 km, usterki:
- 2x pęknięta sprężyna z przodu od strony kierowcy!!! Pierwsza wymiana po 75 tys, druga czeka...
- chłodnica klimatyzacji (kamyk i mikro uszkodzenie)
- reszta to typowe sprawy przeglądowe + klocki

Tu się zastanawiam, czy nie jest jakiś problem z tym drugim autem, bo osoba jeździ bardzo ostrożnie i raczej wolno, a poszła już drugi raz... aż przeczytałem ten https://forum.fordclubpolska.org/sho...ht=spr%EA%BFyn temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugie auto stoi na dworzu , lub jest bardziej narażone na deszcz padający na przednią szybę . Woda z podszybia leci na kielich mocowania amortyzatora - łożysko się zaciera i po sprężynie . po wymianie sprężyny i ŁOŻYSKA wysusz kielich , wlej do niego 1 cm3 oleju i zaklej szarą taśmą . Pzdr fusion 1.4 tdci 04 r.

Bump:
Cytat:
Napisał puisis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Fusion 2002 1,4 TDCi, 115 tyś. Jeżdżę tym samochodem od niacałych dwóch lat i niestety miałem już sporo usterek:

- Wymiana turbiny
- Wymiana sprzęgła i koła dwumasowego
- Wymiana pompy sprzęgła
- Wymiana amortyzatorów
- Wymiana łożysk kół
A teraz jestem w trakcie wymiany uszczelki wtryskiwacza - mam nadzieje że podczas tej operacji nic więcej nie wyjdzie.

Nie wiem czy trafiłem na pechowy (może zajeżdżony egzemplarz) czy po prostu ten model (silnik) tak ma. Mechanicy, którzy zajmują się fordami twierdzą że te disle forda (1,4 i 1,6 TDCi) są niestety mocno awaryjne i poprstu wadliwe. Szkoda, że niedowiedziałem się tego wcześniej
Pozdrawiam
Kolega nie powinien zmieniać auta tylko mechaników , skoro wymienili mu dwumasę . hehe .
RAFAL1970-R1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem