Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
View Single Post
Stary 30-07-2021, 19:24   #165
thomson75
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2019
Skąd: LEGNICA
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Cześć wszystkim, u mnie podobny problem błąd C0034 Right front wheel speed sensor.
Przy okazji zczytalo błędy U0401 i oczekującą usterka U1A04.
Tak jak u poprzednika nie mam żadnej kostki posrednie tylko jeden przewód który idzie do samego czujnika.
Sprawdzilem kabel i od kostki czujnika do miejsca gdzie kabel chowa się za osłona nadkola sygnał przechodzi. Dalej kabel znika koło lampy i zawija pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego i po grodzi komory silnika idzie pod zbiornik płynu hamulcowego.
Dla pewności zmieniłem czujnik w tym kole na nowy ale zero efektu.
Dodam że wszystko zaczęło się od razu po zmianie tarcz i klocków na nowe z przodu. Po wymianie wywaliło mi trochę płynu hamulcowego ale tłumacze to tym że przyszedłl nowy zestaw i tłoczki sporo się cofnęły.
W prawym kole gdzie jest problem miałem kłopoty z założeniem nowej tarczy ponieważ po złożeniu wszystkiego jarzmo ocierało o tarcze.
Wszystko dwa razy rozebrałem, sprawdziłem i złożyłem. Tarło dalej. Jedyna opcja żeby auto ruszyć z miejsca bez uszkodzenia tarczy było delikatne zeszlifowanie dwoch wystających elementów z jarzma myślę że tak z 1-2mm.
Oczywiście stare tarcze nie chciały zejść i trzeba było nawalać młotkiem i patentem ze śruba i nakretka wypychać stare tarcze. Błąd z sensorem wywaliło od razu po wymianie tarcz i tylko z jednej strony.
Tak dla pewności tekst błędu C0034 mówi o kole przednim od strony pasażera?
thomson75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem