View Single Post
Stary 20-10-2021, 18:00   #1
szymon961
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 20-10-2021
Skąd: Leszno
Model: Focus MK3 11-14
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie central zamek, elektryczne szyby, elektryczne lusterka

Dzień dobry,

od jakiś 6-ciu miesięcy mam problem z moim Fordem Focusem MK3 z 2011 roku.
Samochód nie zawsze reagował na otwieranie pilotem. Specjalista od central zamków sprawdził zawilgocenie w okolicach nóg pasażera po czym stwierdził, iż tak się dzieje gdy łapie wilgoć.Po miesiącu padł akumulator, pojawił się komunikat akumulator rozładowany po czym nie odpalił (okazało się, że jeszcze oryginalny). Wymieniony na nowy (lipiec 2021). Po miesiącu problem powrócił a mianowicie auto nie zawsze otwierało z pilota (o dziwo po otwarciu z kluczyka zaczynało działać przez 30 minut). Po miesiącu znów to samo + komunikat słaby akumulator wymień. Żaden "magik" nie wpadł na to, iż przy systemie START-STOP należy go zaprogramować. Po zaprogramowaniu problem zaczął się powtarzać:
- nie zawsze reaguje na pilot otwierania drzwi, zawsze reaguje na otwarcie bagażnika po czym wszystko zaczyna działać,
- pojawia się problem z elektryką strony pasażera - lusterko nie zawsze się chowa i nie zawsze otwiera, podświetlenie progowe miga, elektryczne szyby zarówno z przodu jak i z tył działają skokowo (ewidentny zanik napięcia na 2-3 sekundy po czym powrót napięcia na kolejne 2-3 sekundy),
- przy uruchamianiu komunikat - asystent ruszania pod górkę niedostępny,
- po dłuższym czasie takich problemów akumulator zwyczajnie się rozładowywuje (potrzebne odpalenie z kabli bądź podładowanie prostownikiem).

Mechanik po podłączeniu pod komputer widzi komunikaty o błędzie przerwanie w module drzwi B.

Z mojej strony mogę powiedzieć iż bezpieczniki sprawdzone.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Czy to kwestia modułu B, czy może modułu GEM?
szymon961 jest offline   Odpowiedź z Cytatem