View Single Post
Stary 08-05-2018, 20:23   #1
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Dzień dobry. Mój busik wyposażony jest w klimatyzację dwustrefową. Niby wszystko działa jak należy, to jednak mam wątpliwości co do wydajności klimatyzacji... Otóż, po jej włączeniu/załączeniu z przednich nawiewów leci schłodzone powietrze - choć super-szału nie ma. Natomiast z otworów zasilanych wentylatorem/chłodnicą z tyłu nie czuć, że powietrze jest choćby minimalnie schładzane. Przynajmniej mam tak "na starcie" lub postoju (w czasie jazdy ciężko zostawić kierownicę i przejść się do tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Czy można w prosty sposób sprawdzić czy klima rzeczywiście działa poprawnie?
Czy z tyłu przy chłodnicy/nagrzewnicy można "organoleptycznie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stwierdzić/pomacać któreś przewody, które winny być zimne? Jest jakiś schemat/zdjęcie - które?

Nadmienię, że:
- układ w zeszłym roku był nabijany - nie było tylko okazji sprawdzić, czy hula jak powinien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wentylatory przód/tył załączają się i pracują bez zarzutu (dmuchają we wszystkich zakresach)
- sprężarka załącza się "książkowo" w przypadku nawiewu na szybę (automatycznie) oraz przy "zielonym światełku" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem