View Single Post
Stary 18-04-2018, 19:21   #22
msati
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2017
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Trudny rozruch Focus 1.8 TDCI 100 KM

A więc Panowie i Panie.
Po wielu próbach i testach, założyłem wszędzie gdzie się da przewody igelitowe przezroczyste na cały układ paliwa.
Co się okazało, powietrze z filtra, co za tym idzie i z pompy i przelewów wtrysków. Wszędzie powietrze i cofanie się paliwa do zbiornika...wrrrr.
Metodą eliminacji okazało się, że jednak główną przyczyną jest filtr.
Kupiony nowy, miesiąc wcześniej bosch, podczas pracy silnika odpięty z mocowania i przewrócony do góry nogami nagle zaczął pracować normalnie po pewnym czasie, bez pęcherzy.
Zaślepiony powrót z pompy na filtrze, został skierowany bezpośrednio do zbiornika. Po obróceniu filtra wszystko się odpowietrzyło i brak powietrza, gdy filtr wrócił na swoje miejsce znów powietrze.
Okazało się, że prawdopodobnie filtr zaciąga powietrze na zagięciu denka filtra z korpusem. (sprawa miała miejsce przy 2 różnych filtrach różnych producentów )
Kupiłem filtr z dwoma wyjściami ( bodajże z vw ), przerobiłem układ, że powrót z pompy bezpośrednio do baku, a przez filtr idzie ze zbiornika, a następnie zasilanie do pompy, i na tym objawy problemu z rozruchem się skończyły.
Zauważyłem natomiast (wcześniej było to samo ), że po odkręceniu korka paliwa jest zasysanie powietrza, czyli niesprawny zawór odpowietrzający bak, jeszcze to do wyeliminowania i fordzik będzie śmigał
msati jest offline   Odpowiedź z Cytatem