Temat: [S-MAX 2006-2015] Radio 2 Din Android
View Single Post
Stary 11-06-2014, 03:15   #10
Zduniol
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-05-2013
Skąd: Świętochłowice
Model: Ford Focus C-Max i Ford Fiesta
Silnik: 1,8 TDCI i 1.3 benzyna
Rocznik: 2006 i 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cześć! Kolego ja zakupiłem bezpośrednio w Chinach takie radio z androidem w rozmiarze 2DIN do mojego c maxa. Ogólne wrażenia bardzo dobre. Jedyny mankament to android 2.3 i póki co brak możliwości aktualizacji (albo ja nie umiem tego zrobić) Android 2.3 oznacza że nie wszystkie aplikacje można zainstalować. Ale po kolei. Ekran dotykowy oporowy (!) niestety ale za to o roździelczości 800x480 czyli tyle ile proste tablety. Jakość obrazu bardzo dobra praktycznie pod każdym kątem. Grafika ekranowa jest dobrej jakości. Radio posiada mozliwośc odtwarzania wszystkich mediów chyba we wszystkich formatach a jak ma z czyms problem to zawsze mozna sobie ściągnąć aplikację wraz z kodekami i problem się rozwiązuje ale póki co takiego problemu nie miałem. Nawigacja wraz z dołączoną mapą działa równiez bardzo dobrze, fixa łapie prawie od razu gzyz uruchomienie radia powoduje uruchomienie GPSa w tle który tylko aktywujemy by móc z niego korzystac. Sterowanie radia odbywa się za pomocą przycisków na radiu, lub za pomoca pilota podczerwieni lub fabrycznym sterowaniem z kierownicy gdyz radio ma taką opcje i można sobie samemu skonfigurować jak to sterowanie ma działać. Radio ma takze wbudowany wirtualny dysk pozwalajacy zapisac w wewnętrznej pamięci 20 płyt audio CD. Samo raido odbiera bez zarzutu, nie gubi fali, wszystkie funkcje działają poprawnie. Urządzenie posiada także kilka opcji mi. in dedykowany rejestrator jazdy który takze posiadam. Niestety reklamowany jako HD nijak sie ma do tej jakości jest to tylko 640x480 interpolowane do HD przez co jakość obrazu jest raczej niska jak na dzisiejsze standardy ale w razie "W" jakims tam dowodem w sprawie moze mimo wszystko być. Obraz oczywiście wyswietlany jest na ekranie. Kamerka cofania wiadomo jak działa więc nie opisuję. Jest mozliwość podpięcia dedykowanego tunera DVB t,niestety takowego jeszcze się nie dorobiłem. Posiada takze przeglądarkę internetową. W zestawie miałem mikro router WIFI na usb ale mozna także podpiąć mini modem GSM na usb. Po sparowaniu z internetem mamy np mamy google, aktualną pogodę etc. Aha urządzenie nie ma możliwości instalacji widżetów jak to ma miejsce w smartfonach. Działa to na innej zasadzie. Jakość dzwieku z odtwarzanych źródeł jest wporządku aczkolwiek dźwięk z radia jest jak by troszkę okrojony z niskich tonów ale nie przeszkadza to w niczym. Płyty, mp3 etc pracują normalnie. Oczywiście mamy equalizer więc mozemy dostosować dźwieki do własnych upodobań. Urządzenie posiada gniazdko dwa sloty mikrosd z czego jeden słuzy wyłacznie do aktualizacji systemu, natomiast drugi jest dla map navi i innych mediów (filmy, muzyka etc) Z tyłu cała masa kabli do podpięcia dodatkowego monitora na którym mozemy wysiwetlac np bajke da dzieci, jednoczesnie mając uruchomioną u siebie np nawigację, wzmaczniacz, etc. Można ustawić logo samochodu które powita nas podczas uruchomienia. Jest tez kilka opcji podswietlenia klawiszy, wybór czy radio ma sie uruchamiać wraz z przekręceniem kluczyka czy manualnie naciskając przycisk. Bajerów tu jest od groma. Jest także telefon który parujemy ze smartfonem i rozmawiamy jak przez zestaw głosnomówiący. Cięzko wszystko opisać. W razie pytań służę pomocę. Łatwiej będzie odpowiedzieć na konkretnie zadane pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przepraszam za literówki ale jest noc i piszę w pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Urządzenie można zakupić w wersji czarnej lub srebrnej a także do nowszych wersji bardziej "obłe" cos takiego jak kolega na samej górze postu linkował.

Bump:
Cytat:
Napisał dafior01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm. Niestety w celach szkoleniowych korzystałem z strony avic411 i widzą tam tam uzyskana nie pozwala na to co mówisz. Natomiast nie miałem żadnej wiedzy od kolegów z Rosji. Możesz podesłać namiar? Być może zmienię zdanie.choćby na priv wyślij. Z ciekawości udało Ci się zrobić żeby był głos z radia A ja ci np automapa chodziła?

Wysłane z mojego Faea F1 przy użyciu Tapatalka
Kolego, w urządzeniu które opisałem powyzej komunikaty navi odtwarzane są w tle, niezaleznie jakie medium w danym momencie działa (radio, muzyka, film) Mało tego można sobie ustawic głośność dla poszczególnych mediów w tym dla komunikatów.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg radio.jpg (77.0 KB, 1540 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Zduniol ; 11-06-2014 o 03:26 Powód: dodałem zdjęcie i drobne poprawki opisu
Zduniol jest offline   Odpowiedź z Cytatem