Temat: [C-MAX 2003-2007] Światła dzienne - DRL, włącznik AUTO
View Single Post
Stary 14-03-2013, 00:07   #1
Amfa
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-01-2008
Skąd: Działdowo
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Lightbulb Światła dzienne - DRL, włącznik AUTO

Witam

Interesuje mnie pewna kwestia. Chciałbym rozwiązać problem związany z zamontowaniem nowych lamp o zmienionym wyglądzie do mojego c maxa. Poniżej załączam link do lamp i już piszę o co mi chodzi.

http://sklep-tuningowy.pl/produkt/33...ck_LPFO19.html

http://allegro.pl/lampy-reflektory-f...096306938.html

1. Jak widać lampy są inaczej zaprojektowane niż oryginalne. Chciałem montować oddzielnie ledy z gotowym automatem ale postanowiłem zrobić to bardziej ambitnie i pomyślałem o tym modelu. A więc do rzeczy. W opisie produktu jest napisane, iż ledy są w miejsce postojówek co znaczy, że jeśli włączę przełącznik w pozycji auto ledy nie będą świecić w dzień a wszystkie światła załączą się o zmierzchu. Chodzi o to jak zrobić żeby postojówki zachowywały się jak typowe światła do jazdy dziennej.

2. Są to lampy do Focusa mk2 czy będą pasowały rozmiarem do c-maxa oraz czy wszystkie uchwyty są takie same w tych modelach. Na pierwszy rzut wygląda ok.

3. Jest napisane iż mają homologację "norma E" czy to znaczy, że są zgodne z Polskim prawem.

4. Kolejna i ostatnia sprawa to taka iż mam ksenony "nie bi ksenony" według mnie jest to normalna żarówka H1 tylko tyle że ksenonowa. A pytanie brzmi czy soczewka według was jest ok bo mi się wydaje jakaś mała. Obawiam się, że będę miał słabsze światła.


Pewno niektórzy zastanawiają się po co tyle zachodu z tymi światłami. Dla usprawiedliwienia powiem tylko iż mój c maksik miał małą przygodę spowodowaną przez płeć piękną, z którą mam szczęście dzielić swoje życie, stąd też potrzeba wymiany lamp na nowe nie chcę kupować oryginalnych a te wydają się być naprawdę fajne o ile uda się pogodzić, światła do jazdy dziennej z normalnymi ksenonami. Tak aby wszystko było po staremu tylko, że lepiej.

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.
Amfa jest offline   Odpowiedź z Cytatem