Temat: [Kuga 2013-2020] Ile palą wam autka ?
View Single Post
Stary 18-11-2018, 19:49   #399
belinea
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Witam. Nie jestem posiadaczem Kugi ale dziś rano mógłbym napisać, że 'jeszcze' nie jestem. Jestem poważnie zainteresowany jej zakupem i wczoraj wieczorem, po jazdach próbnych, i rozważeniu kilku argumentów, zdecydowaliśmy i wybraliśmy Kugę nad Peugeotem 3008.

Tylko, że wczoraj pośród tych argumentów nie uwzględniłem spalania 1.5 EB. Wiem, wiem, się zastanawiacie jak można o tym nie pomyśleć. Aktualnie jeżdzę Zafirą B z silnikiem 2.2 w benzynie, która pali średnio 10-10.5, przy czym w mieście nawet do 12l latem i do 14 zimą. Bez zaglądania założyłem, że Kuga, która ma podobną wagę oraz o 12 lat nowocześniejszy silnik, do tego o mniejszej pojemności, nie może przecież palić więcej (a nawet powinien mniej). Tymbardziej, że w czasie jazdy testowej 1.5EB, średnie w demie wskazywało na 8.3.

No ale po przestudiowaniu specyfikacji, kilku recenzji oraz po lekturze tego i innych wątków na różnych forach, okazało się, że się myliłem i zapaliła mi się czerwona lampka zwątpienia :/

Mój wpis jest bardziej komentarzem/refkleksją, nie mam do Was konkretnego pytania w tej materii. Pali tyle ile pali, przekrój przykładów na stronach tego wątku jest dość jasny. Po prostu jestem dość zdziwiony i chyba rozczarowany. Nie sądziłem, że potencjalnie mogę się wpakować w auto, w którym TAK BARDZO trzeba uważać na styl jazdy.
belinea jest offline   Odpowiedź z Cytatem