View Single Post
Stary 28-03-2017, 00:42   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał pozrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Pierwszy raz piszę o poradę na forum, nie wiem czy w dobrym dziale? Posiadam Fusiona 1.4 tdci z 2007r. , od jakiegoś czasu po włączeniu któregokolwiek biegu słyszę dziwne zgrzytanie. Na luzie tego zgrzytu nie ma. Wygląda to tak jakby się coś tarło. Byłem u mechanika stwierdził że w skrzyni biegów było mało oleju,ale te odgłosy nie ustąpiły. Nie wiem czy mam wymieniać skrzynię,bo naprawa będzie chyba droższa niż wymiana na używaną.Czy może być jakaś inna przyczyna. Ktoś mi może poradzić?
Jak zgrzyta, to pewnie synchonizatory. Używane skrzynie na Allegro są po kilkaset zł. Trudno jednak ocenić ich stan, być może nie całe, ale ich części będą ok.
Może to być też coś całkowicie innego. Sprawdź u mechanika stan linek od lewarka do skrzyni. Może się zwyczajnie łączenie wyrobiło i mimo, że wciskasz sprzęgło, w efekcie nie wrzucasz biegów idealnie na luzie, stąd zgrzyt. Linki z lewarkiem też na Allegro są tanie, właśnie ostatnio kupiłem i wymieniałem. To na szczęście produkt totalnie ujednolicony i nieważny jest silnik. Ja kupiłem linki i lewarek wg opisu od diesla 1.4 z Fusiona właśnie za 80zł i duszą na ramieniu zaniosłem mechanikowi, ten zamontował do Fiesty 1.6 benzyna i pasuje idealnie.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem