View Single Post
Stary 28-05-2019, 20:50   #1
Sz4k4l
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk3 (przedlift robiony na polift)
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Exclamation Brakująca część chłodzenia, magistrala wodna, 2.0 Tddi 115KM

Witam serdecznie użytkowników.

Przychodzę z nietypowym problemem do was, jakiś rok temu oddałem samochód do mechanika na wymianę dwumasy (z problemami i perypetiami wymienił jakoś dwumase i narobił problemów ale nie o tym mowa) i niestety mechanik powiedział mi, że również że chłodnica wody cieknie i należy ją wymienić zgodziłem się na wymianę.

Po przyjechaniu po samochód okazało się, że nie dostał oryginalnej i włożył inna ale pasującą na mocowania tylko musiał pokombinować z wężami i dorobić bo oryginalnie nie pasowały. Zapewniał mnie, że wszystko będzie ok zaufałem jeździłem rok i było ok temperatura wody utrzymywała się w należytym zakresie temperatur. Kilka dni temu zobaczyłem kałużę pod samochodem okazało się, że wąż od chłodnicy przylegał do silnika a rozgrzany silnik stopił wąż i zrobiła się dziura.

W takim razie postanowiłem teraz sam wymienić uszkodzony przewód i mam zagwostkę, gdyż zastanawia się czy mechanik nie przerobił mi całego układu chłodzenia w jakiś dziwny sposób już tłumacze o co chodzi, i czy silnik jest dobrze schładzany.

Wszędzie gdzie szukam znajduje węże od chłodnicy do pompy tego rodzaju:
Cytat:
Pierwsze zdjęcie w załącznikach.
jak widać znajduje się tutaj rozwidlenie którego w obecnej chwili nie mam w samochodzie, nie mogę znaleźć nigdzie schematu magistrali wodnej, aby się dowiedzieć gdzie drugie wyprowadzenie powinno być podłączone.

Chciałbym potwierdzić moje obawy u mnie wąż z dolnego wyjścia chłodnicy idzie od razu do pompy wody, czy tak powinno być?? czy możecie mi pomóc ? ktoś może jest w stanie udzielić niezbędnych informacji.

Oraz czy powinienem mieć chłodnice z wyprowadzeniami po skosie czy jedno powinno być prostopadle do chłodnicy gdyż też znalazłem dwie różne chłodnice.

Może znajdzie się jakaś osoba z poznania aby podjechać i zobaczyć jak to powinno być podłączone. Samochód uziemiony a staram się jak najszybciej go naprawić, stąd moja gorąca prośba o pomoc.

Samochód:
Ford mondeo Mk3 rocznik 2003 przedlift
klimatyzacja manualna
Silnik 2.0 TDdi 85KW 115KM B5Y

Podsyłam kilka zdjęć jak to "mechanik" poprzerabiał mi węże dobrze że już nie pracuje w fachu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 54c2ad6649d3854eca4f0f6b791f.jpg (97.5 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181109.jpg (98.0 KB, 35 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181122.jpg (97.5 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181140.jpg (93.0 KB, 24 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190528_181253.jpg (93.5 KB, 22 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Sz4k4l ; 01-06-2019 o 00:51 Powód: Poprawa postu.
Sz4k4l jest offline   Odpowiedź z Cytatem