Temat: [Mustang MACH-E 2020- ] Pierwsze wrażenie...
View Single Post
Stary 12-01-2022, 09:42   #9
wemar
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mach-E
Silnik: 294 KM
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenie...

Zadziwiająco dobrze trzyma się drogi. Kontrola trakcji działa szybko, ale w dużym wyczuciem. Korekta momentu obrotowego funkcjonuje dużo lepiej, niż w samochodach z silnikami spalinowymi, bo one mają dużo większą bezwładność. W dodatku dużo prościej i skuteczniej da się kontrolować moment obrotowy w silniku elektrycznym niż spalinowym.
Nie mam odniesienia do innych elektryków, bo tymi, którymi jeździłem, jeździłem latem, przy bardzo dobrych przyczepnościach.
Obecnie, nawet przy zaśnieżonej nawierzchni, nie ma problemów z dynamicznym ruszeniem - zerwanie przyczepności trwa max. pół obrotu koła.
Nie wiem jak to wygląda w bezpośrednim porównaniu RWD i AWD w MachE, ale z danych producenta wynika, że bateria nie daje pełnego pokrycia zapotrzebowania na prąd dla dwóch silników przy maksymalnym ich wykorzystaniu i osiągi AWD są minimalnie gorsze - ale to dotyczy maksymalnych obciążeń, a mało kiedy do takich sytuacji dochodzi w normalnym ruchu.

RWD ma jednak swoje wady i jeśli się wcześniej nie jeździło z RWD, tylko FWD, to jazda po nawierzchni o obniżonej przyczepności jest wyzwaniem. Nawet ulewny deszcz może być przyczyną, że tył zechce wyprzedzić przód. Dlatego AWD jest łatwiejsze w prowadzeniu, no ale coś za coś.

Ostatnio edytowane przez wemar ; 12-01-2022 o 09:46
wemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem