Temat: [S-MAX 2006-2015] wspomaganie kierownicy - usterka
View Single Post
Stary 01-02-2022, 16:50   #49
krasny
ford::amateur
 
Imię: Krasnek
Zarejestrowany: 13-07-2012
Skąd: Kartuzy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: wspomaganie kierownicy - usterka

Hej!

Ostatnio borykałem się z komunikatem na liczniku: "Wspomaganie kierownicy. Usterka".
Sprawdziłem napięcie w kablach od głównego zasilania do pompy i wtyczkę sterowania wspomaganiem. Wszystko było OK. Z początku myślałem że to wina niskiego napięcia na akumulatorze bo auto stało 5 dni. Po naładowaniu aku wspomaganie zadziałało. Pojechałem na jazdę testową. W miedzy czasie na parkingu wyłączyłem silnik i ponownie odpaliłem: wspomaganie przestało działać tylko, że komunikat już się nie pojawił przy zegarach. Podczas powrotu do domu momentami wspomaganie zaczęło funkcjonować z przerwami. W garażu jeszcze raz zgasiłem i odpaliłem silnik. Wspomaganie już nie wróciło. Podmiana aku nic to nie dała. Zacząłem szukać ponownie winy w kablach. Żeby mieć leprze dojście do kabli zdemontowaniu całą obudowę filtra powietrza. Pod obudową filtra do karoserii była przykręcona masa od głównego zasilania pompy wspomagania. Odkręciłem, dobrze oczyściłem, kable masowe obok również. Przykręciłem ponownie. Wspomaganie zaczęło działać !!!
Może moje wskazówki pomogą Wam uniknąć problemów i kosztów.

Pozdrawiam!
krasny jest offline   Odpowiedź z Cytatem