Temat: [Mustang MACH-E 2020- ] Pierwsze wrażenie...
View Single Post
Stary 07-09-2021, 22:25   #1
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Pierwsze wrażenie...

Dzisiaj - dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego ASO z Sosnowca - miałem okazję chwilę pojeździć tą "gorącą nowością"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie był to jeszcze ten oczekiwany przeze mnie "weekendowy test" a jedynie kilkukilometrowa przejażdżka - ale zawsze to już "pierwsze wrażenia - zostały zebrane...

Z tego co się zorientowałem, to "demówki" Mach-E to wersje AWD z "wzmocnioną baterią". Takim też autem się przejechałem.
Szczegóły dla zainteresowanych w dokumencie Forda - https://www.ford.pl/content/dam/guxe...h-E_MY2021.pdf

W skrócie AWD ze wzmocnioną baterią to:
- napęd 4 x 4 (osobne silniki elektryczne przód i tył);
- moc 351KM (258kW);
- max moment obrotowy 581Nm;
- pojemność baterii 98kWh / użyteczna 88kWh
- max zasięg 540km
- przyspieszenie 0-100km/h 5,8s
- max prędkość 180km/h (ograniczona elektronicznie).

Resztę można sobie poczytać w linkowanym powyżej prospekcie/cenniku...

Auto wygląda jak wygląda... Dla mnie zdecydowanie lepiej niż "prawdziwy Mustang", bo tu mogę siedzieć blisko mojej ulubionej pozycji - czyli "prawie jak traktorzysta"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wnętrze robi niezłe wrażenie - choć "nie powala" jakością materiałów i wykończenia...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest też parę "smaczków" baaardzo dyskusyjnych... Widoczna na zdjęciu klamka wewnętrzna jest równie dziwaczna jak te zewnętrzne (ich akurat nie sfotografowałem...)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz o najbardziej chyba kontrowersyjnym elemencie wnętrza - o liczniku.
Otóż wygląda on jakby stylista "w ostatniej chwili przypomniał sobie, ze licznik musi być...". No i go "dokleił" do gotowej już deski ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Funkcjonalność tegoż licznika jest dokładnie taka sama - wszystko już zostało zaprojektowane i "upchane" w Sync4 - a tu nagle licznik dodali...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W związku z tym "nie ma on praktycznie żadnych funkcji".... Pokazuje zasięg i prędkość. Proszę zwrócić uwagę na przyciski na kierownicy - NIE MA ŻADNYCH PRZYCISKÓW STEROWANIA ZAWARTOŚCIĄ INFORMACYJNĄ NA LICZNIKU!!! Jest przycisk "OK" do gaszenia komunikatów informacyjnych tam się pokazujących.... I to wszystko... KATASTROFA!!!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz też rozwiązanie "takie sobie" - choć oczywiście zdecydowanie bardziej "akceptowalne"... Kamery 360 stopni.
Nie wiedzieć czemu Ford "uparł się" stawiać swoje auta w widoku 360 stopni "na czarnym dywaniku"... Widok wokół auta ma "dywanik" zamiast naturalnego tła. Mój Mitsubishi Outlaner z elektroniką "10 lat za Fordem" ma widok kamer 360 stopni "jak Pan Bóg przykazał" - bez żadnego "dywanika"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu tak trochę "popelina"...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pora wreszcie przejść do OGREMNEGO ZASKOCZENIA - POZYTYWNEGO!!!
Chodzi o efektywność napędu elektrycznego. Otóż Mustang Mach-E 4 x 4 z mocą 351KM potrafi przejechać 100km na 16kWh energii!!! Jest to dla mnie nieprawdopodobne zaskoczenie, bo mój Outlander PHEV 4 x 4 (też elektryczne) z mocą dużo mniejszą (230KM) potrzebuje ok. 23kWh na przejechanie 100km. PRZEPAŚĆ!
Proszę sobie wyobrazić, że takim Mustangiem można przejechać (przy ładowaniu prądem "pod domem" po ok 58gr za 1kWh) 100km za niecałe 7zł!!! Trzeba zaznaczyć, że podany na zdjęciu niżej rezultat "zebrany" jest z ok. 600km przebiegu (tyle miało dziś auto...) i to z jazdy "przy ciągłym PAŁOWANIU" - bo kto nie wsiądzie się przejechać to koniecznie musi sprawdzić czy "faktycznie poniżej 6 sekund będzie 100km/h"...
DLA MNIE R E W E L A C J A!!!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponieważ opis zmierza "ku końcowi" - to jeszcze tu podam dane auta, bo to żadna tajemnica...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i trochę "szczegółów technicznych" ciekawych dla wszystkich przyszłych "konfiguratorów"... Oto lista wszystkich modułów auta z przypisaniem do poszczególnych magistral (tak jak to widzi FORSCan "na dziś"...)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec dodam tu "smaczek" będący prawdopodobnie "światową premierą"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (realnie, bez przymróżenia oka...) YouTube na Sync4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem wręcz wrogiem takich pomysłów, ale nie umiałem sobie odmówić przyjemności sprawdzenia "czy się da"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://youtu.be/VwrIXVEYfT0
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-09-2021 o 22:44
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem