View Single Post
Stary 23-02-2020, 19:30   #186
derkss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Model: S-max, Focus FF3 FL
Silnik: 190 KM Ecoblue, 180KM TDCi
Rocznik: 2020, 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Wczoraj zauważyłem, że załącza mi się wentylator chłodnicy i pracuje w zasadzie non stop. Na początku myślałem, że DPF się wypala, ale po sprawdzeniu błędów mam "U0284 - Utrata łączności z modułem A aktywnej przesłony kraty wlotu powietrza". Doczytałem, że przyczyny trzeba szukać w przewodach do silniczka dobierając się do niego od spodu, albo w samym silniczku.
Nie bardzo mam teraz warunki na szukanie przyczyny, więc chciałem tymczasowo wyłączyć aktywną żaluzję Forscanem, tym bardziej, że żaluzje zostały w pozycji w pełni otwartej.
Zmieniłem w BCM na "without Active Grill", ale błąd dalej jest generowany i wentylator się załącza.
1. Co trzeba jeszcze zmienić, żeby do momentu naprawy żaluzji nie jeździć z wentylatorem chłodnicy pracującym w trybie ciągłym?
2. Czy jest możliwość z Forscana wyzwolenia konkretnego kąta ustawienia lamelek?
3. Jaki PID pozawala obserwować online kąt ustawienia lamelek żaluzji? (znalazłem tylko jakiś licznik active grill, który zwiększa swą wartość po każdym odpaleniu silnika chociaż żaluzje nie zmieniają swojej pozycji).
4. Czy po zmianie w BCM trzeba zresetować moduł PCM?

Ostatnio edytowane przez derkss ; 26-02-2020 o 21:13
derkss jest offline   Odpowiedź z Cytatem