View Single Post
Stary 12-03-2021, 14:08   #267
Raf90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Kraków
Model: S-Max Mk2
Silnik: 2.0 TDCI 210 KM BiTurbo PS
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń

Witam
Mam pytanie trochę z innej beczki - chodzi nie o grzanie, a o wentylację foteli.
Zmieniałem w weekend gąbkę siedziska fotela kierowcy w moim Maksiu (poprzedni właściciel rozwalił ją z lewej strony - aż widać było już metalowy stelaż). Kupiłem gąbkę od Mondeo Mk4 po lifcie, co ciekawe przystosowaną także do wentylacji (odpowiednio wyprofilowana, wraz z matą "3D"). Przełożyłem matę grzewczą z mojego fotela i zamontowałem wszystko. Działa.

Skoro mam już siedzisko przystosowane do wentylacji to zacząłem się zastanawiać, czy nie pójść dalej tj. zamontować pełną wentylację foteli. Mam możliwość dokupienia tego rodzaju gąbek do siedziska, jak i oparcia (i to wraz z oryginalnie zamontowanymi wentylatorami). Co więcej, można kupić też wentylatory pod siedzisko, ale od Mondeo Mk3 po lifcie, wraz z pełną instalacją oraz z przekaźnikiem (zdjęcie) + oczywiście włącznik obsługujący zarówno grzanie, jak i wentylacje.
Wiem że od Mondeo mk3 po lifcie wszystko powinno pasować (ewentualnie podświetlenie przycisków będzie inne).

Zanim jednak zacznę gromadzić sprzęt, mam prośbę o pomoc w zakresie podłączenia elektrycznego w fotelu (jestem w tym kompletnym laikiem):
1. Gdzie wpiąć wtyczkę zieloną i niebieską do głównego złącza pod fotelem - czy powinny być obok zaznaczonych na zdjęciu pinów 9/10 i 17/18 (tam jest podłączone grzanie)?
2. Jak podłączyć wentylację pod fotelem - na zdjęciu wiatraków spod siedziska są cztery wtyczki. Górna zielona i niebieska zapewne idzie do głównego złącza pod fotelem, dolna zielona to podłączenie wentylatorów z oparcia. A co z białą wtyczką?
3. Czy systemy ogrzewania i wentylacji mają w fotelu osobne instalacje czy tez jakoś są ze sobą połączone?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Rafał
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 01.jpg (88.9 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (83.7 KB, 83 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Raf90 ; 12-03-2021 o 14:31
Raf90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem