View Single Post
Stary 01-09-2009, 19:33   #29
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie

Jeśli chodzi o małe zaworki w cewce to sprawa już wyjaśniona, jest tylko jeden rozmiar.

Zamówiłem za to sprężynki, które dociskają zaworek sterujący powrotem paliwa. Pozostaje tylko zrobić próby porównawcze starych sprężynek i tych nowych tzn. porównać długość i ewentualnie siłę rozprężającą ale nie mam odpowiedniego przyrządu którym mógłbym to pomierzyć (siłę nie długość). Może ktoś wie czym mam to zrobić. Rozmiar sprężynki to ok 10mm długości i 1,5mm średnicy więc przyrząd do pomiaru powinien być bardziej micro niż makro.

No niestety wymiana sprężynek nie zmieniła diametralnie stanu przelewów we wtryskiwaczach. Owszem jest poprawa ale nadal przelewy przekraczają normę.
Przyszedł czas na eksperymenty. Sprawdzę wersję z rozciągnięciem delikatnym sprężynek bo mam zapas nowych więc zawsze mogę wrócić do stanu poprzedniego.

Eksperymenty ze sprężynkami nie wpłynęły znacząco na działanie całego układu wtryskowego, przynajmniej w moim odczuciu (trasa 1300 km). Wracam do oryginalnych parametrów tego elementu aby mieć pewność działania układu wtryskowego.

Boblo pomiar wykonany klasycznie - wężyk, naczynko z miarką i 4 minuty - jeśli myślałeś o przelewach
tylko czasem jeśli widzę, że dużo się zbiera paliwa to wyłączam po 2 minutach i objętość razy 2

Ostatnio edytowane przez Adept ; 10-09-2015 o 06:55
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem