View Single Post
Stary 30-11-2010, 19:16   #1
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Olej formula f -syntetyk czy oszustwo!!!!

Moi drodzy podczas innego tematu i wielu innych przedtem wyszedł problem oleju Forda Formula F do mojego samochodu(jeżdzącego na Castrol EDGE) przy okazji wymiany turbiny zalano mi silnik(jak mnie zapewniano w ASO Autoplaza Bielany)w pełni syntetycznym olejem Forda Formula F-jednakże olej ten a w szczególności jego baza(w pełni syntetyczna,bądz mineralna) budzą podziały wśród jego użytkowników i forumowiczów.
Dzisiaj prowadziłem rozmowy z Ford Autoplaza Bielany Warszawa na temat tego zagadnienia i doradca serwisowy zapewnił mnie że po bardzo gruntownym zasięgnięciu języka stwierdza że olej ten jest w pełni syntetyczny zapewnia mnie o tym i na wystosowane przeze mnie pismo dostanę odpowiedz pisemną odnośnie tego twierdzenia. Iednak postanowiłem wystosować podobne zapytanie do centrali Ford Polska,a w przypadku potwierdzenia przez powyższe instytucje że jest to olej w pełni syntetyczny aby rozwiać wszelkie wątpliwości spróbować oddać próbkę do badania -jeśli się uda oczywiście czego nie mogę zagwarantować-ale chciałbym drążyć temat bo jeśli ten olej jest pół syntetykiem to ford poważnie nadwyręża zaufanie klijentów.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem