View Single Post
Stary 09-08-2012, 08:42   #24
Themiau
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Cytat:
Napisał jac-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ to mój pierwszy post chciałbym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami forum (taka wazelinka na początek ;-)). Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się tutaj. Mam okazję zakupić s-maxa w wersji z silnikiem benzynowym duratec 2,0 HE (to zdaję się podobny model jak ten w podanym linku). W związku z tym mam pytanie: czy jest sens montowania instalacji LPG ?. Tak zamontowana butla nie robi na mnie specjalnego wrażenia, nie potrzebuję zbyt dużo miejsca w bagażniku, chodzi mi głównie o obniżenie kosztów eksploatacji (25k-30k km rocznie) i o ewentualny wpływ instalacji LPG na żywotność i awaryjność tego silniki. Oczywiście w serwisie forda odradzają instalację, ale ja czytałem na forum, że jeśli odpowiednio zadbam o silnik (lubrifikator, sprawdzanie luzów) to jest szansa, że trochę na tym silniku z LPG mogę pojeździć). Jeszcze jedno pytanko: czy ten silnik mam hydrauliczną regulację zaworów?
Pozdrawiam

Witam

Zamontowałem instalację do S-max'a 2.0HE. Silnik sprawuje sie dobrze spalanie między 10,5l -12l w zależności od charakteru jazdy. Instalacja bez lubrykacji. Silnik nie ma hydrauliki w regulacji luzów zaworowych - konieczna częstsza regulacja.
Themiau jest offline   Odpowiedź z Cytatem