Temat: [Fusion - Mondeo USA] LPG instalacja w 2,5 l
View Single Post
Stary 01-07-2017, 09:42   #1
lukaszant
ford::average
 
Avatar lukaszant
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Łowicz
Model: Fusion/Mondeo MKV
Silnik: 2.5 AT
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie LPG instalacja w 2,5 l

Witam!
Chciałbym w jednym miejscu by znalazły się wszystkie informacje o a naszych doświadczeniach z LPG z silnikiem 2,5l w Fusionach/Mondeo Mk5.

Ja napiszę o wczorajszym swoim doświadczeniu wynikającym raczej z braku dokładnego złożenia mojego auta.
Otóż mam założoną instalacje LPG z dotryskiem PB przy większym obciążeniu i jak przełączałem skrzynię na tryb sportowy i wciskałem gaz do dechy to od razu przełączał mi tylko benzynę - myślę sobie kiepska instalacja gazowa, mało wydajny parownik itd... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż tu w ubiegłym tygodniu zauważyłem kilku brakujących plastikowych części pod maską... deflektor, wąż plastikowy do filtra powietrza i z jednej strony obój do podtrzymywania maski. Do tej pory mi to nie przeszkadzało.
Deflektor od razu zamontowałem ale na wąż do filtra musiałem czekać tydzień. I wczoraj po montażu i małej zabawie na trasie okazało się, że przyczyną przełączania gazu w trybie sportowym był brak tego węża - czyli za dużo zostawał powietrza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że to już koniec moich problemów z LPG.
Jak często wymieniacie filtry? Ja wymieniałem pierwszy raz po 10 kkm ale mechanik stwierdził, że jest czysto wiec zaprasza mnie po 15 kkm... nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-08-2018 o 18:18
lukaszant jest offline   Odpowiedź z Cytatem