Temat: [Puma 2020- ] Nowa model??
View Single Post
Stary 01-02-2020, 20:02   #37
igorpog
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 28-01-2020
Skąd: Leszno
Model: Courier
Silnik: EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowa model??

Mam 182 wzrostu i ze 110kg wagi ( leśli nie więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i raczej bez problemu wsiadałem i wysiadałem z Pumy. Aktualnie jeżdżę czasami Megane IV partnerki i żadnej "przepaści" jeśli chodzi o wnętrze między tymi samochodami nie ma. Wręcz do Pumy wchodzi się łatwiej.

Osobiście uważam, że środek Pumy jest wyższej klasy niż w Megane IV plus elektrycznie otwierany kufer, którego w Megane nie mamy. Siedziałem też przez chwilę w EcoSporcie. Dla mnie zdecydowanie dużo gorsza pozycja za kierownicą i gorszy fotel. Choć zewnątrz EcoSport może się podobać.

Generalnie szukałem niezbyt dużego samochodu głownie do jazdy do pracy i "dookoła komina" z lekkim sportowym zacięciem. Można by przyjąć , że Puma to fordowski odpowiednik Mini Clubmna/Countryman przy znacząco niższej cenie. Finalnie zamówiłem wersję ST-Line X 155km mHEV z kilkoma "fontannami". Było trochę przepychanek, bo konfigurator na stronie, cennik Forda a punkt widzenia dealera to trzy trochę różne sprawy. Na przykład w cenniku pakiet Winter jest obecnie w/cennika w standardzie, ale dealer dolicza go do konfiguracji za cenę 2640, następie w swej wspaniałomyślności udziela rabatu na 2640zł. Z pakietem Drive Assistance podobnie. Musiałem przyprzeć dealera do ściany, że albo rozmawiamy poważnie o cenie , albo idę szukać innego samochodu, bo mnie interesuje cena a nie jego "wirtualne" rabaty. Jakoś się dogadaliśmy (choć z trudem) i finalne uzyskałem ponad 8k rabatu od ceny z konfiguratora na stronie.

Cennik wymaga bardzo dokładnie analizy, bo np kamera cofania jest dostępna tylko i wyłącznie w pakiecie Driver Assistance, który kosztuje w/g konfiguratora 5500zł !!!. Co prawda zawiera sporo "fjuczerów" wspomagających jazdę, które doświadczonemu kierowcy w ogóle nie są potrzebne, bo zakup takiego pakietu praw fizyki nie zmieni. Generalnie widać trend na "skrojenie" klienta na ile się da. Ale teraz to chyba we wszystkich markach obowiązuje. W każdym razie na koniec przepychanek mówię do sprzedawcy.. "No to niecha Pan pisze zamówienie na ten rumuński samochód" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez igorpog ; 01-02-2020 o 20:13
igorpog jest offline   Odpowiedź z Cytatem